En Acımasız Teknoloji Şirketleri Bakın Hangileri Oldu: Herkes Buralarda Çalışmak İstemez

Elon Musk Ukrayna

En acımasız teknoloji şirketleri hakkında bazı sızıntılar ortaya çıktı. Özellikle büyük markalar bu konuda daha acımasız davranıyor diyebiliriz. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Her birisinin kendi alanında devrim niteliğinde yenilikler ortaya koyduğu acımasız teknoloji şirketleri listesi şaşkınlık yarattı. Birçok kişi özellikle teknoloji firmalarının daha yumuşak bir tavır içinde olduğunu düşünüyor. Fakat bu listeyi gördükten sonra durumun farklı olduğunu anlayabilirsiniz. Şirketin başındaki kişilerin vizyoner tutumu acımasızlıkla birleşiyor.

Listenin ilk sırasında bizleri Amazon markası karşılıyor. Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından bir tanesi olan Amazon, Jeff Bezos önderliğinde yoluna devam ediyor. Eğer Amazon markası içerisinde bir sorun yaşanmışsa Bezos bunu yetkili kişilere iletiyor. sorun çözülmezse onları beceriksiz olmakla suçluyor.

En acımasız teknoloji şirketleri: SpaceX ve Snapchat

Sert ve acımasız olan şirketlerden bir diğeri de SpaceX olarak karşımıza çıkıyor. Elon Musk buradaki işleri son derece zorlu bir hale getirebiliyor. Planlanan işleri önceden haber vermeksizin değiştirmesiyle bilinen Musk, çalışanlarına zorlu zamanlar yaşatabiliyor. SpaceX roketlerinde yaşanan gecikmeler onu çığrından çıkarabiliyor.

En acımasız teknoloji şirketleri

Evan Spiegel ise bir diğer acımasız kurucu. Kendisi Snapchat platformunun kurucuları içerisinde yer alıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre şirketi adeta bir diktatör gibi yönettiği ifade ediliyor. Çalışanlarına yapamayacakları işler veren bu girişimci birçok çalışana zor zamanlar yaşatıyordu. İşte tam da bu nedenle bazı yöneticilerin bile istifa ettiği ifade ediliyor.

Mark Zuckerberg ve Steve Jobs

Mark Zuckerberg genellikle şirketleri ile ilgili büyük bir büyüme tutkusuna sahip. Bu nedenle çalışanlarına mobing uyguladığını söyleyebiliriz. Onların da bu büyüme tutkusunu taşımasını istiyor. Çalışanlar için zorlu süreç tam olarak bu noktada başlıyor.

Steve Jobs hayatını kaybetmiş olsa bile yine de onun hakkında birçok iddia var. Çalışanlarına bağırarak konuştuğu ve onlara çok sert davrandığı anlatılan hikayelerden sadece bazıları. Peki sizce en acımasız teknoloji titanı hangisi? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Microsoft Piyasa Değeri Dudak Uçuklattı: Rakamlar Gerçek Olamayacak Kadar Yüksek

>> Teknoloji çalışanları yavaşlatıyor mu? İşte büyük Citrix araştırma sonuçları