Android 12 Beta sürümü yayınlandı: Bu defa tüm hatalar düzeltildi

Samsung cihazı Android 12

Android 12 Beta sürümü uzun bir süredir bekleniyordu. Dünyanın en önemli işletim sistemlerinden bir tanesi olarak görülen Android bu defa önemli değişiklikler yaptı.

.

Öncelikle bazı kararsızlıklar giderildi. İşletim sistemi içerisinde hatalara neden olan bazı kararsızlıklar vardı. Geçtiğimiz ay Google I/O etkinliğinde tanıtımı yapılan yeni sürüm Android 12 bu defa Beta ile kullanıcılara sunuldu. Yeni işletim sisteminde özellikle bazı detaylar çok fazla dikkat çekiyor.

Android ilk çıktığı zamanlarda açıkçası pek bir rakibe sahip değildi. Hatta Apple iOS platformu bile daha sonradan önem kazandı. Tüm bunların üzerine Huawei HarmonyOS işletim sistemi kullanıcılarla buluştu. Böylece Android birden fazla rakip ile boğuşmak zorunda kaldı. Yayınlanan sürümlerin daha kararlı hale gelmesi için birçok Beta program başlatıldı.

Android 12 Beta sürümü hangi cihazlara geldi?

Google tarafından yapılan açıklamalara göre bu yeni Android sürümü sadece belirli modellere geldi. Pixel 3, 3a, 4, 4a, ve 5 modelleri bu yeni sürümden yararlanabilecek. Ortaya çıkan detaylardan ilki bazı hata düzeltmeleri oldu. Hemen ardından wi-fi güncellemesi ben de buradayım diyerek ortaya çıktı.

Android 12 Beta sürümü

Android 12 platformunda özellikle Beta sürümlerde ekran kaydırma hataları ortaya çıkıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bu hata tamamen ortadan kaldırıldı. Böylece kullanıcılar sorunsuz bir şekilde bildirim görüntüleme gibi detaylara sahip olabiliyor. Tüm bunlara ek olarak kamera ve mikrofon izin simgelerinin yok olması gibi problemler ortadan kaldırıldı.

Yeni sürüm yakın bir zamanda kullanıma uygun hale gelecek

Android tarafından henüz çalışmaları devam eden bu sürüm kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak. Ancak hemen öncesinde Beta sürümler ile birlikte hataların giderilmesi gerekiyor.

SPB2.210513.011 kodu ile yayınlanan güncelleme tüm kullanıcılar tarafından indirilebilir. Bu Beta sürümünü indirmek istiyorsanız ayarlar bölümünden yazılım güncellemelerini kontrol etmeniz gerekiyor. Android Beta sürümüne katılım hakkı tanınmışsa burada bir güncelleme olduğunu görebilirsiniz. Peki siz Android 12 ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Dokunmatik Ekran Problemi Can Sıkıyor: Özellikle Bu Modellerde Görülüyor

>> Yeni Android özellikleri belli oldu: Bu özelliklere çok şaşıracaksınız

. . . . .