En beğenilen Bilim Kurgu Filmleri Bakın Hangileri Oldu

En beğenilen bilim kurgu

En beğenilen bilim kurgu filmleri eleştirmenler tarafından açıklandı. Özellikle son yıllarda bazı filmler diğerlerine göre çok daha fazla ön plana çıktı. Hadi gelin hem bu filmlere hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Bilim kurgu çok eski tarihlere dayanan bir tür olarak biliniyor. Her ne kadar günümüzde yüksek teknoloji ile çeşitli üst düzey sahnelere imza atılmış olsa bile yine de eskilerin tadı oldukça farklı. Rotten Tomatoes internet sitesi filmler ve eleştirmenler tarafından verilen puanlara göre bir sıralama yaptı. Ona göre en iyi bilim kurgu filmleri belirlendi.

En beğenilen bilim kurgu filmleri: Alien ve Metropolis

Eleştirmenler tarafından en çok beğenilen filmlerden bir tanesi Alien oldu. Bilim kurgu ile korku kategorisini birleştirmeyi başaran bu film IMDB üzerinden 8,4 puan almayı başardı. 1970 yıllarında yabancı korkusunu en iyi yansıtan filmlerden bir tanesi olarak biliniyor. Yabancıların uzayın derinliklerinde olabileceğini hatırlatan bu film büyük beğeni kazanmıştı.

En beğenilen bilim kurgu

Metropolis ise çok başka bir konuyu anlatıyor. Eleştirmenlere göre en iyi bilim kurgu filmleri içerisinde yer alan bu eski film gelecekten kesitler sunuyor. Çalışanların ve patronların hayatlarının keskin sınırlarla ayrıldığı distopya burada gösteriliyor. İşçiler kendileri için bir kurtarıcı bekliyor ve bu kurtarıcı sonunda onlarla buluşuyor. Bu esnada ortaya son derece iyi tasarlanmış bazı sahneler çıkıyor.

Mad Max: Fury Road ve Brazil

Eleştirmenler tarafından en çok beğenilen filmlerden bir tanesi Mad Max: Fury Road oldu. En başarılı filmler içerisinde yer alması tesadüf değil. Kıyamet sonrası yaşanan hikayede çok zalim ve sapkın bir lider işleniyor. Bu lideri herkesin çok yakından tanıdığı bir kahraman durduruyor.

Brazil filmi ise dikkate değer bir diğer yapım. 1985 yılında yayınlanan bu film IMDb üzerinden 7,9 puan almayı başardı. Tüyler ürperten distopik bir gelecek hikayesi burada anlatılıyor. Brazil aslına bakacak olursak George Orwell romanlarına benziyor. Peki sizin en favori filmleriniz hangileri?

İlgili Haberler:

>> Don’t Look Up, Birinci Olamadı! İşte Netflix’te En Çok İzlenen 10 Film!

>> Oscar Tarihinde Bir İlk: Twitter Üzerinden de En İyi Film Seçilebilecek! Nasıl mı?