Apple Kurucusu Bitcoin Hakkında Konuştu: İlk Açıklamalar

Bitcoin yeni zirve

Apple kurucusu Bitcoin ile ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi bu kripto para biriminin adeta saf altın olduğunu savunuyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple her geçen yıl daha fazla büyüyor. Bu büyümede kurucuların çok büyük bir etkisi var. Şirketin kurucu ortağı olarak bilinen Steve Wozniak oldukça önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi Bitcoin ile ilgili saf altın vurgusu yaparak sözlerine başladı. Hemen ardından bu dijital varlık devine övgüler yağdırdı.

Yaptığı açıklamalara baktığımızda Bitcoin üzerinde fazlasıyla durduğunu görüyoruz. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bu dijital varlık onun için saf altın matematik gibi görünüyor. Bu nedenle çok büyük bir değer verdiğini söyleyebiliriz. Elektronik mühendisi ve bilgisayar programcısı olduğu bilinen yeni girişimci yol gösterici açıklamalar yaptı.

Apple kurucusu Bitcoin için heyecanlı

Steve Wozniak birçok kripto para birimi projesinin dolandırıcılık olduğunu söyledi. Ona göre Bitcoin diğerlerinden çok daha farklı. Borsaların ve kripto para birimlerinin dolandırıcılık faaliyeti yürüttüğünü söyleyen Apple kurucusu asıl takip edilmesi gereken dijital varlığın Bitcoin olduğunu savundu.

Apple Kurucusu Bitcoin

Konuyla ilgili açıklamalarına devam ettiğinde henüz bir doların altında değere sahipken kripto paralardan vurgun yapıldığını belirtti. Ona göre Bitcoin diğerlerinden çok daha farklı. Ayrıca kendisi yeni projelere destek vermek yerine daha çok Bitcoin üzerine vurgu yapıyor. Zaten bu dijital varlığın yatırımcısı olduğunu söylemişti.

Bitcoin ve Apple benzerliği

Steve Wozniak Apple ile ilgili konuştuğunda ikisini birbirine benzetti. Ona göre her yeni proje aslında bir Apple olabilir. Fakat esas önemli olan değerli projeleri önceden görebilmek. Mesela Bitcoin belki de ilerleyen yıllarda Apple kadar değerli hale gelecek.

Kendisi bu markayı kurduğunda böylesine fazla değerleneceğini muhtemelen tahmin etmiyordu. Ancak Bitcoin ile ilgili biraz daha olumlu düşünüyor diyebiliriz. Peki sizce bu kripto para birimi gerçekten de saf matematiksel bir altın mı?

İlgili Haberler:

>> Apple Fotoğraf Çekme Teknolojisini Geliştiriyor: Yeni iPhone Modellerinde Kullanılacak

>> Apple Yeni Çalışma Sistemini Açıkladı: Ofislere Dönüş Başlıyor