En Çok Satılan Araçlar Belli Oldu: İşte O Liste!

En Çok Satılan Araçlar Belli Oldu: İşte O Liste!

Motorlu Taşıtlar Vergisi zamlandı
Google News Abone Ol

Türkiye’de en çok satılan araçlar nihayet belli oldu. Son zamanlarda otomobiller ile ilgili gelen vergiler ve diğer fiyat artışları rakamların aşağı doğru yuvarlanmasına neden oldu.

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, satış rakamları yüksek olan araçlar belli oldu. Bu araçların çoğunlukla alt ve orta düzey olduğu görülüyor. Eylül 2020 listesi burada büyük öneme sahip. Tam olarak bu tarihlerde, otomobil fiyatları hızlı bir şekilde artabiliyor veya azalabiliyor. Bu yılki resmi veriler ışığında, geçen yılın Eylül ayına göre satış rakamlarının arttığı ortaya çıktı.

En çok satılan araçlar listesi ortaya çıktı

Yüzde 101,9 artış gösteren araç satışlarında liderler de belli oldu. Toplam araç satışlarında 71.269 rakamı görülürken, büyük çoğunluğunun yerli olması ise gözlerden kaçmadı. Buradaki en önemli etkinin artan yurtdışı vergilerinden kaynaklı olduğu söyleniyor.

en çok satılan araçlar

2020 yılında ilk 9 ayda Türkiye’de en çok satan araçlar listesinin zirvesinde FIAT Egea Sedan yer alıyor. Bu aracın toplamdaki satış rakamı yaklaşık olarak 50.116 civarında. Başlangıç fiyatı ise 113.900 TL civarında ve bu durum aslında tercih edilmesinde büyük bir paya sahip. Renault Clio HB ise yine en çok satılan araçlar listesinde yer alıyor. Bu otomobilin toplam satış rakamı 32.645 sayısını buldu. Başlangıç fiyatı ise 125.900 TL üzerinden belirlendi. Elbette bu rakamların her yerde farklılık gösterdiğini bilmeniz de gerekiyor.

Renault Megane Sedan ise en çok satan otomobiller listesindeki yerini korumaya devam ediyor. Satış rakamları 24.562 civarında ve bu oldukça etkileyici. Bu aracı almak isteyenler 183.900 TL ödeyecek. En çok satılan araçlar listemizin bir diğer otomobili ise Toyota Corolla oldu. Bu aracın toplam satış adedi 19.272 olmakla birlikte, 166.800 TL başlangıç fiyatının olduğunu da belirtelim. Bu rakamlar güncel verilerle sürekli değişebiliyor.

Yerli ve yabancı araç kapışmasında her geçen gün daha fazla heyecanlı olmaya devam ediyor. Sizce bu listede başka hangi otomobil yer almalıydı. Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Yerli Otomobil Konusunda Gözler Türkiye’nin Üzerinde!

>> Volkswagen Testlerinde Bakın Kim Yer Aldı: Elon Musk Sürprizi!


CEVAP VER