En çok satılan otomobil markası belli oldu sürpriz bir isim var

En çok satılan otomobil markası belli oldu sürpriz bir isim var

En çok satılan otomobil markası
Google News Abone Ol

En çok satılan otomobil markası sonunda belli oldu. Yapılan piyasa araştırmaları, sürpriz modelleri karşımıza çıkardı.

Araç satışlarına genel olarak bakıldığında yükseliş görmenin mümkün olduğu söylenebilir. 100.000 TL altındaki araç sayısı çok az kalmaya başladı. Bu durum kullanıcıların daha çok araba satın almasını ve acele etmesini sağlıyor. Türkiye’deki araştırma platformları, bizlere ilginç detayları göstermeye devam ediyor.

Bu detaylardan ilki, satışı çok fazla yapılan araç markaları ile ilgiliydi. Buna göre ikinci el piyasalarında satışı en fazla yapılan marka yüzde 17 ile Renault oldu. Onu piyasadaki bir diğer ağır top olan Volkswagen yüzde 13 ile takip etti. Böylece, 2. El piyasasını domine eden markalar net bir şekilde ortaya çıktı.

En çok satılan otomobil markası ve modelleri

Birçok kullanıcı satışı en fazla yapılan markalar dışında bunların modellerini de merak ediyor. Buna göre en çok satışı yapılan modeller; Renault Clio, Opel Astra ve Ford Focus oldu. Bu araçlar dünya genelinde en fazla kullanılan otomobil modelleri olarak biliniyor. Satışların bu kadar yüksek olması muhtemelen yaygın kullanımından kaynaklı.

En çok satılan otomobil markası

Motor hacimleri bakımından değerlendirildiğinde ise 1.4 – 1.6 arasındaki motor hacimleri, en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. En çok satılan otomobil markası ve modellerinin araştırıldığı bu çalışmada, önemli bir detay daha dikkat çekiyor. Buna göre 0 ile 100 bin TL arasındaki ilanlarda %2’lik düşüş ortaya çıktı. Bu durum aynı zamanda, araç fiyatlarındaki artışı gösteriyor.

Yapılan araştırmalarda, araba fiyatlarındaki artışın tarihi rekora doğru gittiği görülüyor. Sadece 3 yıl kadar önce alınan 80 bin TL civarındaki araç bugünlerde 150.000 TL ve üzerinde alıcı bulabiliyor. En çok satışı yapılan otomobil markası olan Renault, aslında tam olarak bundan faydalanıyor.

Muhtemelen önümüzdeki dönemlerde araç fiyatları bir miktar daha artış gösterecek. Ancak piyasa koşulları kesin olarak tahmin edilemiyor. Sizce araba fiyatları ne yönde değişecek? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İkinci El Otomobil Fiyatları Bakın Hangi Dolandırıcılık Yöntemiyle Artırıldı

>> Oxbotica ve Cisco sürücüsüz araçlara özel çözüm platformu geliştirdi!


CEVAP VER