En fazla kazandıran kripto paralar bakın hangileri oldu (14 – 21 Haziran)

Kripto paralara vergi

En fazla kazandıran kripto paralar içerisinde bu hafta ilginç isimler var. Hadi gelin haftalık olarak düzenli yayınlanan en çok kazandıran kripto paralar serisine birlikte bakalım.

Her hafta olduğu gibi bu hafta da yüksek oranda kazanç sağlayan kripto paraları sıralıyoruz. Bildiğiniz üzere düzenli bir şekilde devam eden süreçler yok. Bazen herhangi bir kripto para ciddi miktarda düşüş yaşarken kimi zaman hızlıca yükselebiliyor. Bu konuda herhangi bir sınır yok. Peki bu hafta özellikle hangi kripto paralar ön plana çıktı?

En fazla kazandıran kripto paralar: AMP ve XDC coin

24 saatlik hacim bakımından değerlendirildiğinde AMP coin oldukça iyi bir noktaya geldi. Bu hafta fiyatı yüzde 50’den fazla artış gösterdi. Böylece 1000 dolar yatırmış olan birisi parasını 1500 dolara çıkarmış oldu. Bir diğer önemli kripto para birimi XDC, hızlı yükseliş yakalayanlar içerisinde yer alıyor.

En fazla kazandıran kripto paralar

XDC coin bu hafta yüzde 34 oranında yükseliş yakaladı. Böylece en fazla kazandıran kripto paralar içerisindeki yerini korudu. Bu sayede 1000 dolar yatırmış olan birisi 1340 dolar seviyesine kadar ulaştı. Eğer bu hafta AMP ya da XDC coin yatırımı yaptıysanız iyi bir kazanç sağladınız diyebiliriz. QNT coin ise yaklaşık olarak yüzde 28.56 oranında yükselerek kazanç sağladı.

SHIB, FTM, WAVES ve MDX coin yükselişleri

Bu haftanın en çok kazandıranlarına bakıldığında SHIB coin dikkatlerden kaçmıyor. Çok ani bir şekilde yaklaşık olarak yüzde 20,71 seviyesinde kazandıran bu kripto para birimi Dogecoin katili olarak biliniyor. FTM coin yüzde 19,33 seviyesinde yükseliş yakalayarak önemli bir başarı elde etti. Son olarak WAVES ve MDX coin kazanç sağlayan kripto para birimleri oldu. WAVES yaklaşık olarak yüzde 18,16 oranında kar sağladı.

MDX coin yüzde 9,19 ile önemli yerini korudu. Kısacası bazı kripto paralar kötü bir sezonda olmamıza rağmen iyi kazandırdı. Peki sizin favori kripto paranız hangisi?

İlgili Haberler:

>> Kurumsal Şirketlerin 5 Altcoin Tercihi: Bu Kripto Paralar Gelecek Vaadediyor

>> Bitcoin 250 bin dolar seviyesine ulaşabilir iddiaları büyük heyecan yarattı