En Güçlü Orta Segment Telefonlar: En Uygunlarını Seçtik!

En Güçlü Orta Segment

En güçlü orta segment telefonlar listemizde sizler için AnTuTu tarafından belirlenen orta segment cihazları listeledik. İşte F/P odaklı telefonlar.

Ağustos 2023’ün ardından AnTuTu, orta sınıf akıllı telefonlar arasında en iyi performansa sahip cihazları açıkladı ve listenin başını OnePlus Ace 2 Pro çekti. Ancak, bu kez odak noktamız, orta sınıf segmentin zirvesinde yer alan cihazlara dönüyor. AnTuTu’nun Ağustos 2023 sıralamalarına göre, bu ayın en iyi 10 orta sınıf akıllı telefonunu sizlere sunuyoruz.

En Güçlü Orta Segment Telefonlar: En Uygunlarını Seçtik!

Şaşırtıcı bir şekilde, Mart ayında tanıtılan Redmi Note 12 Turbo, orta sınıf AnTuTu performans sıralamasında hala liderlik koltuğunda oturuyor. 1.146.607 puanla listenin zirvesinde bulunan bu cihaz, uygun fiyatlı olmasına rağmen etkileyici bir performans sunuyor. Hemen ardından, 1.148.376 puanla Realme GT Neo 5 SE geliyor. İlginç bir detay, her iki cihazın da gücünü Snapdragon 7+ Gen 2 yonga setinden alması. Bu, bu işlemciye sahip cihazların bu listede önemli bir varlık olduğunu gösteriyor ve fiyat-performans oranının oldukça cazip olduğunu kanıtlıyor.

En Güçlü Orta Segment

En güçlü orta segment telefonlar listemizin üçüncü sırasında ise iQOO Neo 7 SE, 949.742 puanla yer alıyor ve bu başarısıyla Vivo S17 Pro’yu geride bırakıyor. Listede yer alan diğer cihazlar arasında Oppo Reno 10 Pro, Redmi Note 12T Pro, Redmi K60E, Xiaomi Civi 3, OnePlus Ace Racing ve OnePlus Ace bulunuyor. Bu cihazların tamamı MediaTek’in Dimensity 8200 ve 8100 serisi yonga setleriyle güçlendirilmiş durumda.

Sonuç olarak, Snapdragon 7+ Gen 2 yonga setine sahip cihazların, performanslarıyla MediaTek’in Dimensity işlemcilerini kullanan orta sınıf muadillerine göre önemli bir avantaja sahip olduğu görülüyor. Ancak, MediaTek’in yeni geliştirdiği Dimensity 8300 yonga setinin performansının ne kadar etkileyici olacağı merak konusu. Bu yeni yonga setinin, orta sınıf akıllı telefon segmentindeki dengeleri nasıl değiştireceğini görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

En güçlü orta segment telefonlar listemizde sizler için fiyat performans odaklı, piyasadaki rakiplerine göre rekabetçi fiyat etiketi ile satılan akıllı telefonlardan bahsettik. Eğer sizin de benzer fiyatlara alınabilecek orta segmentte güçlü telefon önerileriniz varsa belirtebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Honor Magic V2 Dünya’ya Açılıyor: Türkiye’ye Gelebilir!