En İyi Kameralı Telefonu Bekleyenlere Üzücü Haber

Çinli teknoloji şirketi Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei Mate 60 Pro’yu görücüye çıkarmıştı. En iyi kameralı telefon olması beklenen bu model, görünüşe göre sadece Çin’e özel olacak, diğer ülkelerde satılmayacak. İşte detaylar.

En iyi kameralı telefon olması beklenen Huawei Mate 60 Pro için üzücü bir haberimiz var. Huawei’nin birkaç gün önce tanıttığı model, yalnızca Çin’de satışta olacak. Şu an zaten Çin’de ön siparişte bulunan model, büyük bir sürpriz olmazsa diğer ülkelerde satılmayacak. Huawei’nin Android Authority sitesine verdiği bilgiler bu yönde.

Biraz geriye gidecek olursak, şirketin Mate 50 Pro ve P60 Pro gibi modellerini Avrupa’da satışa sunduğunu biliyoruz. Ama öte yandan Huawei’nin son yıllarda Google ambargosu da dahil pek çok engellemeyle karşı karşıya kaldığını da biliyoruz. Yine de, bu model özelinde üzücü bir haber olsa da, yeni kamera teknolojilerinin kullanıldığı farklı Huawei modellerinin Avrupa’da da satışa sunulması büyük bir ihtimal.

En İyi Kameralı Telefonu Bekleyenlere Üzücü Haber

En iyi kameralı telefon olması beklenen Huawei Mate 60 Pro’nun detaylarını hatırlatmak gerekirse…

6.4 inç ve 6.7 inç ekranlı telefonları görmeye alıştık diyebiliriz. Biraz daha yukarıya çıktığımızda ise, model sayısı azalıyor. Huawei Mate60 DA 6.82 inç ekranı sayesinde adeta mobil yayın aracı görevi görebilir.

Bu ekran için 10-bit LTPO OLED teknolojisi, 2720 x 1260 çözünürlük değeri ve 120Hz tazeleme değerinden söz ediliyor. Ayrıca şirket, yakın zamanda hazırladığı üst seviye modellerinde “ekran koruma faktörü” olarak Kunlun Glass teknolojisine yer veriyor. İşte o teknoloji, bu yeni telefonda da kullanılacak.

Ana kameramız 50MP değerde ve OIS desteğiyle gelebilir. Bu, hem video hem de fotoğraf çekimleri tarafında daha az sarsıntı, daha net görüntüler demek. Bu kameranın Mate 50 Pro ve P60 Pro’da kullanılanlara kıyasla daha iyi olduğu da söyleniyor.

Buna ek olarak 12MP değerde ultra geniş açılı kameramız ve bir de OIS destekli 48MP telefoto kameramız olacak.

Pil tarafında 5000mAh kapasitesini ve hızlı şarj tarafında da 88w kablolu hızlı şarj değerini görebiliriz. Ayrıca 50w kablosuz hızlı şarj ve 20w kablosuz ters şarjdan da bahsediliyor.

Üründe 12GB RAM olacağı söyleniyor. Depolama tarafında da 256GB, 512GB ve 1TB seçeneklerinden bahsediliyor.

İlgili Haberler

>> TikTok Yasağı! Bir Ülkede daha TikTok Yasaklandı! İşte Detaylar