En Pahalı iPhone Hangi Ülkede Satılıyor: İşte En Ucuz ve En Pahalı Satılan Yerler

5G akıllı telefonlarda lider

En pahalı iPhone araştırması ile birlikte başımızdan aşağıya kaynar sular döküldü. Bu cihazların bazı ülkelerde çok ciddi fiyatlarla satıldığı ortaya çıktı.

Apple genellikle pahalı ürünler ortaya koyuyor. Yeni yapılan fiyat güncellemeleri ile birlikte rakamlar adeta bulutlara uçtu. Apple tüm ürünlerine zam geldi ve kullanıcılarda bu durum endişe yarattı. Peki iPhone modelleri sadece Türkiye’de mi pahalı?

Konuyla ilgili yapılan bir araştırmaya göre iPhone modellerinin en pahalı satıldığı ikinci ülke Türkiye oldu. Hem dolar kurunun yüksekliği hem de özel tüketim vergisi gibi bazı detaylar fiyatların beklenenden çok daha sert bir şekilde artmasına neden oldu. Mesela iPhone 13 Pro Max almak isteyen birisi 35 bin 399 TL ödemek zorunda.

En pahalı iPhone satılan ülke

ABD’li teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen iPhone modellerinin en pahalı satıldığı ülke Brezilya olarak kayıtlara geçti. Bu cihazı alabilmek için 2175 dolar harcamanız gerekiyor. Türkiye ise ikinci oldu. iPhone 13 Pro Max almak isteyen birisinin Hindistan’da 1740 dolar ödemesi gerekiyor. Polonya’da ise bu rakam 1564 dolar düzeyinde.

En pahalı iPhone araştırması

iPhone cihazlarının en ucuz olduğu ülkeler listesi bir hayli ilginç. iPhone 13 Pro Max almak isteyen birisi Japonya’da 1172 dolar ödüyor. Yani neredeyse Türkiye’dekinin yarısı kadar ödeme yapılıyor. Bu alanda en ucuz ikinci ülke ise Hong Kong oldu. Burada 1206 dolar ödeyerek iPhone 13 Pro Max alabilirsiniz.

Rusya’da fiyatlar daha ucuzdu

Her ne kadar savaşta olsa bile yine de Rusya bu tür cihazları uygun fiyatlarla satışa sunuyordu. Rusya’da iPhone 13 Pro almak isteyen birisi sadece 958 dolar ödüyor. Böylece dünyanın en ucuz iPhone 13 Pro satılan yeri olarak kayıtlara geçti.

Türkiye’de ÖTV’nin düşürülmesi ve doların aşağı yönlü hareket etmesi ile fiyatlar bir miktar daha gerileyebilir. Önümüzdeki aylarda fiyatların ne yöne gideceğini herkes çok merak ediyor?

İlgili Haberler:

>> Apple Türkiye, iPhone Fiyatlarına Zam Yaptı! Neredeyse 2. El Araba Fiyatına Telefon!

>> En Çok Satılan Akıllı Telefon Bakın Hangisi Oldu: Ona Kimse Yetişemiyor