En Popüler Akıllı Telefon Markası Hangisi Oldu: Çok Şaşıracaksınız!

akıllı telefon hırsızlığı

Herkesin büyük bir merakla beklediği en popüler akıllı telefon markası seçmeleri sonunda belli oldu. İşte en fazla kullanılan akıllı telefon markası ve diğer detaylar.

.

Akıllı telefonlar her geçen yıl daha fazla rağbet görüyor. Özellikle bazı markalar diğerlerine oranla çok daha ön planda. Çin merkezli üreticiler bu konuda açık ara farkla önde. Counterpoint Research tarafından yapılan bir çalışma bunu net bir şekilde ortaya koydu.

Her yıl yeni özellikler eklendi. Mesela geçtiğimiz yıllarda çentik daha fazla ön plandayken şu sıralar 5G teknolojisi büyük önem kazandı. Ön sıraya geçmek isteyen bütün üreticiler bir şekilde kendilerini yenilemeye çalıştı. Şimdi ise sonuçları kat kat fazlasıyla alma vakti. Counterpoint Research Kıdemli Analisti Varun Mishra, en popüler markayı açıkladı.

en popüler akıllı telefon Oppo tüm tahminleri alt üst etti

Her ne kadar Türkiye’de çok ciddi bir popülerlik kazanmasa bile oppo Çin’de en çok kullanılan marka oldu. Şirketin 2020 yılında akıllı telefon satışları bilançosuna göre yüzde 26 pay oranına sahip olduğu ortaya çıktı. Firma her ay yüzde 33 daha fazla satış artışı gösteriyor.

en popüler akıllı telefon

 

Çin özelinde satılan akıllı telefonların yaklaşık olarak yüzde 65 gibi bir oranı 5G destekli. Zaten firma bu konuya ayrı bir önem gösteriyor. OPPO Reno5 ailesi ise bu konuda diğerlerine oranla büyük getiri sağladı. Böylece şirket liderlik koltuğuna oturdu. Kimse böyle bir performans sergilenmesini beklemiyordu.

Oppo rakiplerini hızlıca solladı

Apple, Huawei ve Xiaomi gibi şirketler günümüzün en güçlü akıllı telefon markaları olarak görülüyor. Özellikle de Huawei Çin’de son derece popüler. Bu durum Oppo gibi bir firma için aslında zorlayıcı etkenler arasındaydı. Her geçen yıl kendi teknolojisini ve tasarımını geliştirerek ilk sırada yer aldı.

Çin’de Apple kullanımı da son derece üst seviyede. Bu markayı tercih eden çok fazla Çinli var. Ancak Oppo uygun fiyatı nedeniyle daha fazla tercih edildi. Peki sizin gönlünüzde yatan en popüler akıllı telefon markası hangisi?

İlgili Haberler:

>> İçişleri Bakanlığı Kafe Denetimi Yapacak: Dinamik Denetim Modeli Geliyor

>> SpaceX Starlink İçin 60 Uydu Daha Gönderdi: Yakında İnternet Sağlayacak


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here