Epic Games Ücretsiz Oyunları Kullanıcıları Yüksek Paralar Harcamaktan Kurtardı

Epic Games bedava oyunu

Epic Games ücretsiz oyunları uzun bir süredir kullanıcılara sunuluyordu. Birçok kişi yayınlanan oyunlar sayesinde önemli ölçüde tasarruf etti. Hadi gelin bu kazancın detaylarına daha ayrıntılı bakalım.

Özellikle son dönemlerde döviz kurunun hızlı bir şekilde artış göstermesi her yerde etkisini gösteriyor. Sadece akıllı telefon ve bilgisayarlarda değil aynı zamanda oyun fiyatlarında da sert yükselişler ortaya çıktı. Epic Games gibi şirketler ise bu tür yükselişleri az bile olsa kullanıcılara uygun fiyat olarak sunmak istiyor.

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden bir tanesi olan Epic Games 2018 yılından başlayıp şu an içinde bulunduğumuz 2021 yılına kadar düzenli olarak ücretsiz oyunlar dağıttı. Bu ücretsiz oyunlar sayesinde kullanıcılar ciddi ölçüde tasarruf etti. Peki bu oyunların hepsini alan bir kişi ne kadarlık tasarruf sağlamış oluyor.

Epic Games ücretsiz oyunları kullanıcılara rahat bir nefes aldırdı

Bazen bu platform son derece pahalı oyunları bedava verdi. Kimi zaman ise fiyatı düşük oyunları kullanıcılara sundu. Aslına bakacak olursak genel olarak çok fazla bir ayrım yaptığını söylemek mümkün değil. Kullanıcıların bu platform ile ilgili en sevdiği özelliklerden bir tanesi de zaten ayrım yapmaması.

Epic Games ücretsiz oyunları

GTA gibi oyunları ücretsiz veren bu platform kimi zaman Farming Simulator gibi oyunları da bedavadan sundu. Her seferinde memnuniyet çıtası bir miktar daha arttı. Son 3 yıl içerisinde Epic Games tarafından verilen oyunların toplamı 7 bin 398 TL tutarına ulaştı. Bu gerçekten de elde edilmesi son derece zor rekorlardan birisi.

Epic Games rekabette öne geçmek istiyor

Dünyanın en büyük oyun platformları içerisinde yer alan Epic Games aynı zamanda Steam gibi rakiplere sahip. Kıyasıya bir rekabetin olduğu ortamda şirketin ön plana çıkmak için her yolu denediği söylenebilir.

Elbette Steam boş durmuyor. Neredeyse her ay düzenli olarak yeni ücretsiz oyunlar dağıtılıyor. Böylece rekabet daha fazla kızışıyor. Peki siz oyun devleri tarafından verilen bedava oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> En Fazla İndirilen Mobil Oyun Bakın Hangisi Oldu: Tahminleri Altüst Etti

>> Epic ve Apple Arasındaki Dava App Store’un Çalışma Modelini Değiştirecek