Yeni Oppo Reno 6, tasarım detayları ve temel özellikleriyle ortaya çıktı

Yeni Oppo Reno 6

Oppo Reno 6 modeli, orta segmentte lider olmaya geliyor. İşte yakında tanıtılacak, Türkiye ihtimalli yeni model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere 5-6 ay öncesine Oppo Reno 5 serisi piyasaya sürüldü. Söz konusu serinin bir hayli ilgi odağı haline geldiğini söyleyebiliriz. Hatta yakın zamanda Oppo Reno 5 modeli, ülkemizde de satışa sunuldu. 4700 TL’lik bir ücret ile karşımıza çıkan Reno 5 modelinin, rakiplerine göre biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat performans anlamında beklenenden iyisini sunduğunu görmekteyiz. Henüz ülkemize yeni giren Reno 5 serisinin bir sonraki modeli hakkında detaylar sızdırıldı. İşte TENAA listelerinde görülen Oppo Reno 6 modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 5 modelleri bildiğiniz üzere amiral gemisi modelleri olarak karşımıza çıktı. Fakat söz konusu modellerde önemli bir eksiklik mevcut. Oppo Reno 5 serisinde kablosuz şarj desteği bulunmuyor. Fakat sızdırılan belgelere göre Oppo Reno6 serisi 30W gücünde kablosuz şarjı destekleyecek. Henüz bazı amiral gemisi modellerinin dahi kablolu şarjda bu güce ulaşamamış oladığını biliyoruz. O yüzden Oppo’nun amiral gemisi serisinde 30W kablosuz şarj sunacak olması önemli bir artı diyebiliriz. Fakat söz konusu özellik henüz resmiyet kazanmadı. zaten yeni serinin tanıtılmasına uzun bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Fakat güvenilir bir kaynağa göre 30W kablosuz şarj gücü Reno6 ile karşımıza çıkacak

Yeni Oppo Reno 6, tasarım detayları ve temel özellikleriyle ortaya çıktı

5G desteğine sahip Oppo Reno 6 serisinin tanıtımına bir haftadan daha az bir süre kaldı. Seri ile birlikte üç farklı model karşımıza çıkacak. Bu modeller, Oppo Reno 6, Reno 6 Pro, ve Reno 6 Pro+ modelleri olacak. Söz konusu modellerin bazı temel özellikleri de ortaya çıkmış durumda.

Yeni Oppo Reno 6

Oppo Reno 6 5G modeli 8 / 128GB ve 12 / 256GB RAM ve dahili depolama seçenekleriyle sunulacak. Düz bir ekran ile gelecek olan mdoel 6.55 inçlik AMOLED bir ekrana sahip olacak. Ayrıca 90 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu ve MediaTek yonga setini kullanacağını da belirtelim.

Pro modelinde ise neredeyse tek fark kamera çözünürlükleri olacak. Pro Plus modeli ise kavisli ekran ile gelecek. Ayrıca Qualcomm işlemci ile sunulacağını da belirtelim.

İlgili Haberler

>> OPPO Reno 5 Pro Plus Kamerası ile Fişek Atıyor!

>> OPPO, 5G destekli yeni akıllı telefonu A55’i tanıttı