Equinix iş dünyasını ECX Fabric ile dijital dünyaya taşıyor

ECX Fabric

İşletmeler, ECX Fabric’in olduğu ağlar üzerinden özel bağlantıyla hızlı ve güvenli şekilde işletmelere, bulut ve ağ hizmetlerine erişebilecek.

Equinix, Istanbul International Business Exchange veri merkezi üzerinden gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayan, geliştirilmiş bağlantı opsiyonlarının açılışını duyurdu.

ECX Fabric iş dünyasını dijital dünyaya taşıyor

Equinix Cloud Exchange Fabric’in İstanbul’da hizmete girmesiyle birlikte, Türkiye’deki işletmeler, 5 kıtada bulunan. 37 Fabric metro ağı üzerinden işletmelere, bulut ve ağ hizmeti sağlayıcılarına ara bağlantı kurarak dijital dünyanın uç noktalarındaki konumlarda işlem yapabilecekler.

İleri teknoloji hizmetlerine duyulan ihtiyacı, dijital dönüşüm ve müşteri talepleri yönlendiriyor.

Microsoft Türkiye pazarlamanın liderlerini bir araya getirdi

Dolayısıyla işletmeler için stratejik bulut bilişim hizmetleri ve ağ hizmetleri sağlayıcıları arasındaki global bağlantı. iş dünyasında başarılı olmak için büyük önem taşıyor. Equinix’in 2019 Global Interconnection Index (GXI). ve ilgili bağımsız anket çalışmasının bulgularına göre anketi yanıtlayan Türkiye’deki yetkililerinin yüzde 75’i, şirketlerindeki iş kollarının daha büyük bir bölümünü bulut üzerine taşıyacağını belirtiyor.

ECX Fabric

Türkiye’deki BT profesyonellerinin yüzde 18’i ise şirketlerinin gelecekte öncelikle bulut bilişim hizmet sağlayacıları ile bağlantı kurmaya ihtiyacı olacağını düşünüyor.

ECX Fabric, Platform Equinix üzerinde yer alan dağıtık altyapı ve dijital ekosistemlere direkt, güvenli ve dinamik global bağlantı sağlıyor.

Artık İstanbul’da da erişilebilen ECX Fabric, herhangi bir işletmenin. kendi dağıtık altyapısı ile herhangi bir şirketin Platform Equinix’teki dağıtık altyapısı. arasında bağlantı kurmasını sağlayan, isteğe bağlı, SDN özellikli bir bağlantı hizmetidir.

Genişletilmiş ECX Fabric global bağlantı işlevi, veri merkezinden veri merkezine bağlantılar için birincil bağlantı veya mevcut MPLS ve Ethernet tabanlı ağların tamamlayıcısı olarak kullanılabiliyor.

ECX Fabric, metro ağlar arasında gerek yedek bağlantılar oluşturulmasını, trafikteki dönemsel artışların esnek bir şekilde yönetilebilmesini. ve yüksek bant genişliği gerektirebilen kısa dönemli projelerin gerçekleştirilmesini sağlıyor.

ECX Fabric ayrıca müşterilerin Platform Equinix’teki Amazon Web Services, Microsoft Azure, Oracle Cloud Infrastructure ve Google Cloud Bulut Bilişim Hizmetleri de dahil olmak üzere dünyanın en büyük bulut bilişim hizmet sağlayıcılarına erişimlerini kolaylaştırıyor.

Equinix, dünyanın önde gelen bulut bilişim hizmetleri sağlayıcı şirketlerine doğrudan erişimi sağladığı için ECX Fabric ile müşterilerin çoklu bulut ağ bağlantısıyla ilgili zorluklarını aşmak için ideal bir çözüm sunuyor.