Euro Cloud’dan Pronet’e “Bulut Hizmet Müşterisi Kategorisinde” Ödül

Google News Abone Ol

Pronet, geçtiğimiz günlerde yapılan Avrupa Bulut Ödülleri’nde (EuroCloud Awards) SalesForce projesi ile Yılın Bulut Hizmet Müşterisi 3.lük ödülünü kazandı.

Türkiye’de olduğu gibi bütün dünyada her geçen gün önem kazanan Bulut Bilişim‘in (Cloud Computing) hizmet ettiği alanlar artarken, hizmet alan şirketlerin sayısında da dikkat çekici büyüme yaşanıyor. Bu büyümeden hız alan Avrupa’nın en prestijli bulut bilişim ödülü olan Euro Cloud Awards Türkiye’de ikinci kez düzenlendi. Türkiye’de elektronik güvenlik sektörünün öncü firmaları arasında bulunan Pronet, geçtiğimiz günlerde yapılan Avrupa Bulut Ödülleri’nde (EuroCloud Awards) SalesForce projesi ile Yılın Bulut Hizmet Müşterisi 3.lük ödülünü kazandı.

Pronet-logo-beyaz-zemin-buyuk

2013 yılının Haziran ayında saha satış ekiplerinin kullanacağı bir mobil aplikasyon talebi ile yola çıktıklarını belirten Pronet Bilgi Teknolojileri ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetin; “Aldığımız bu aplikasyon talebi ile yapılan ön analiz çalışmalarının sonrasında gördük ki şirketimizin hedeflerine hızla erişebilmesi için CRM alt yapımızı çok daha ileri bir düzeye taşımamız gerekliydi. Bu aynı zamanda hem Pronet’in sektörünün öncü rolü hem de yaptığımız işin müşteri memnuniyeti ile doğrudan ilişkili olması nedeniyle oldukça önemliydi. CRM sektörünü araştırdığımızda bu süreçte bizim için en uygun ve doğru sistemin bulut bilişim teknolojisi ile kurumsal yazılım pazarının kurallarını değiştirmeye devam eden SalesForce.com olduğuna karar verdik. SalesForce ve CRM süreçlerinde uzman danışmanlar ile yaptığımız uzun soluklu analiz çalışmaları sonrasında bir başarı hikayesi oluşturabileceğine inandığımız ve Pronet’in satış süreçlerine en uygun modeli belirledik” dedi.

Konu hakkında konuşan Pronet Bilgi Teknolojileri Proje Müdürü Serpil Gümüş ise; “SalesForce.com CRM projesinin ilk bacağı olarak saha satış ekiplerimizin bölgesel yönetim geçişinde yapacağımız pilotu seçtik. Hızlı bir şekilde SalesForce.com ile başlattığımız pilot başarılı olunca tüm saha satış ekiplerimize yaygınlaştırdık. Sonrasında mevcut ERP sistemimiz ile önemli noktalarda entegrasyon çalışmasını yaptık tüm potansiyel müşteri kanallarımızın (call center, web ,vb) direkt SalesForce.com ile süreci başlatmasını sağladık. Toplam 780 kullanıcıya SalesForce Classic ve SalesForce1 aplikasyon kullanımı ile gerçek zamanlı mobilite sağlıyoruz. Bu proje ile Yılın Bulut Hizmet Müşterisi 3.lük ödülünü kazanmak bizim için büyük bir gurur kaynağı. Önümüzdeki dönemde gelişmiş fırsat ve teklif yönetimi, satış ekiplerimizin müşteri sunumlarında interaktif olarak kullanacağı tablet uygulaması, kampanya ve iskonto yönetim sistemi gibi yeni fonksiyonları sisteme dahil edeceğiz ve tüm bayi organizasyonumuzun SalesForce geçişini sağlayacağız” dedi.

Avukat ve Noterlerden E- dönüşüme Ortak Katkı

CEVAP VER