Instagram Reels 3 Yeni Özellik Aldı: Gerisini TikTok Düşünüsün!

Instagram Reels alışveriş fırsatları

Birçok kişinin büyük bir merakla takip ettiği Instagram Reels 3 yeni özellik ile karşımızda. Facebook şirketinin TikTok ile rekabet edebilmek için çıkardığı Reels, tahmin edilenden çok daha büyük bir başarı yakaladı. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Görsellik merkezli olan Instagram Reels bu yeni güncelleme ile birlikte çok konuşulacak özellikler kazandı. Bunlardan ilki ses arama ve ses kaydetme gibi özellikler. Bildiğiniz üzere TikTok başta olmak üzere tüm sosyal medya platformlarında sesler kullanılır. Hatta TikTok uygulamasından sesleri çıkardığınızda geriye pek birşey kalmaz. Uygulama daha başka özellikler de kazandı.

Instagram Reels 3 yeni özellik ile karşımızda

Sosyal medya platformlarında paylaşım yapmak da büyük bir öneme sahip. Bu paylaşımlar elbette sadece tüm topluluğa yapılmak zorunda değil. aynı zamanda DM üzerinden ses sayfalarını paylaşma gibi bir özellik de getirilebilirdi ve Instagram işte tam olarak bunu yaptı. Böylece hem genel paylaşım hem de DM kullanımlarında bu özellikten yararlanmak mümkün oldu.

Instagram Reels 3 yeni özellik

Instagram içerisinde yer alan Reels özelliği aynı zamanda birkaç yeniliğe daha kavuştu. Ses arama, Senin İçin ve Trending gibi sekmeler, yeni eklenen detaylar arasında yer alıyor. Instagram Reels 3 yeni özellik ile alakalı açıklama yapan platform, “Platform hala oldukça farklı olsa da insanların yaptıklarını görmek bize ilham veriyor.” ifadelerine yer verdi. Böylece, daha şimdiden diğer uygulamalara karşı başarı yakalamaya başladıklarını görüyoruz.

Çin merkezli müzik ve video paylaşım uygulaması olan TikTok, adeta indirilme rekorları elde ediyordu. Giderek sayıları artan indiren kişi sayısı, çok ciddi rakamlara ulaştı. Bu durumla mücadele etmeye büyük bir enerji harcayan Instagram, Reels  yeni özellik çalışmasını başlattı. Virgo – JADU, JADU, ily (i love you baby) (feat. Emilee) – Surf Mesa, Cute Song – Aroob Khan gibi popüler müziklerin tamamı da hem paylaşıma hem de DM üzerinden gönderilmeye açık. Sizce Instagram yenilikleri şirketi ileriye mi yoksa geriye mi götürüyor? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Özellikler:

>> Instagram Silinen Mesajlar Geri Geliyor: Sevgilinizle Aranız Bozulmasın!

>> Kendall Jenner ve kardeşi Kylie Instagram’da sahte kulaklık tanıtıyor


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here