Facebook Çalışanlarının Aldığı Maaşlar Ortaya Çıktı: Rakamlar Dudak Uçuklatıyor!

Facebook kripto parası
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük platformlarından bir tanesi olarak bilinen Business Insider tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Facebook çalışanlarının aldığı maaşlar ortaya çıktı. Bu rakamlara bakıldığında gerçekten de dudak uçuklatacak boyutta olduğunu söylemek mümkün. İşte Facebook çalışanları ile ilgili merak edilen bu ilginç detaylar.

İlk olarak Facebook’un çalışanlarına oldukça cömert davrandığını söylemek ve bu konuda hakkını vermek gerekiyor. Çok alt düzey olarak görülen statüler bile ciddi miktarda kazanç sağlayabiliyor. Bu durumun en büyük nedeni hiç şüphesiz şirketin maaş miktarı arttıkça firmaya olan bağlılığın arttığı gerçeği. Facebook özellikle de şirket içindeki maaşları birbirine çok fazla yakınlaştırdı. Yani arada ciddi bir uçurum yok.

Facebook çalışanlarının aldığı maaşlar 100 bin dolar ve üzerinde

Şirkette çalışan standart bir mühendis yaklaşık olarak 110 bin dolar yani 810 bin TL alabiliyor. Analiz departmanı ekip lideri ise 155 bin dolar yani 1,14 milyon TL maaşa sahip. Ürün geliştirme elemanı 105 bin dolar yani 770 bin TL ücret alabiliyor.

Facebook çalışanlarının aldığı maaşlar

Facebook şirketinde çalışan bir önyüz mühendisi 110 bin dolar yani yaklaşık  810 bin TL maaş alıyor. Ürün menajeri: 110 bin dolar (yaklaşık 810 bin TL) – 240 bin dolar (yaklaşık 1,77 milyon TL). Güvenlik mühendisi: 115 bin dolar (yaklaşık 850 bin TL) – 215 bin dolar (yaklaşık 1,6 milyon TL) civarında. Facebook çalışanlarının aldığı maaşlar sadece bunlardan ibaret değil.

Elektrik mühendisi: 125 bin dolar (yaklaşık 920 bin TL) – 205 bin dolar (yaklaşık 1,5 milyon TL) maaş alıyor. Optik bilimci: 140 bin dolar (yaklaşık 1 milyon TL) – 180,359 dolar (yaklaşık 1,33 milyon TL) ile çalışırken Donanım mühendisi: 155 bin dolar (yaklaşık 1,14 milyon TL) – 208,192 dolar (yaklaşık 1,53 milyon TL) ile ciddi bir gelir elde edebiliyor. Facebook çalışanlarının aldığı maaşlar genel olarak bu düzeyde. Peki siz ücretleri bu düzeyde olan bir şirketle çalışmak ister miydiniz? Yorumlar bölümünden bizlere belirtebilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Facebook Sahte Reklamlar Bakın Nasıl Dolandırıyor: 39 Bin TL Çaldılar!

>> Facebook Küçük İşletmeler Küresel Durum Raporu Araştırmasını yayınladı!


CEVAP VER