Facebook Gençlik Yıllarınızı Silmenize Yardımcı Olacak! Nasıl mı?

Facebook Gençlik Yıllarınızı Silmenize Yardımcı Olacak! Nasıl mı?

Google News Abone Ol

Facebook gençlik yıllarınızı yönetmek geçmişte yaşadığınız fakat günümüzde gizlemek istediğiniz anılarınızı gizlemeyi her zamankinden daha kolay hale getirecek. 

Yeni özellik sayesinde Facebook gençlik yıllarınıza yönetmenize yardımcı olacak. Teknoloji meraklısı bir genç ve erken bir Facebook kullanıcıysanız şimdilerde 30’larınızda olurdunuz. Bu bir anlamda hayatınızın yarısını sosyal medya devinde belgelediğiniz anlamına da geliyor. Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen Facebook’ta geçmişte yaptığınız ve şimdilerde ben bunu niye yazdım diyebileceğiz mesajlarınız veya fotoğraflarınız bulunmakta. Şansınız var: Facebook gençlik yıllarınızda yaptığınız hataları silmeniz için size yardımcı olacak bir özellik tanıttı.

Facebook yaptığı bir duyuruda, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak olan yeni “etkinliği yönetme” özelliğini tanıttı. Bu özellik sayesinde Facebook hesabınızı bugün kim olduğunuzu daha doğru bir şekilde yansıtmanızı sağlayabileceksiniz. Kullanıcıların belirli tarih aralıklarındaki yayınları bulmalarına veya belirli kişilerden bahsetmelerine olanak sağlayan filtrelerle yayınları toplu olarak bulabilecek ve yönetebileceksiniz. Uygulamanın yeni özelliğindeki filtreler ile yapılmış arama aşağıdaki gibi gözükecek. Bu sayede Facebook yıllar önce paylaştığınız mesajlara daha kolay erişim ve yönetim imkanı sunuluyor. Facebook Gençlik

Facebook Gençlik Yıllarınızı Yönetmenize Kolaylık Sağlayan Bir Özellik Sunacak

Facebook sözcüsü, Recode’a açıkalamasında şunları söyledi: “Hem kullanıcılar hem de gizlilik kurulları ve yaptırımları gereği, kullanıcıların geçmiş yayınları üzerinde daha iyi bir kontrolün platform için çok gerekli bir özellik olduğunu söyledi. Kullanıcılar çok sayıda herkese açık yayınları yalnızca arkadaşlara görünür olacak şekilde değiştirmek için “geçmiş yayınları sınırla” özelliğini kullanabilirken, yeni özellik kitlelerden ne gizlemek istediğinizi seçmenize ve seçilen içerikleri düzenlemenize olanak tanıyor. Facebook gençlik yayınlarınızı sadece gözleriniz için arşivleyebilir veya tamamen silebilirsiniz.”

Genç günlerinizde yaptığınız hiçbir şeyden pişman olmasanız bile, yıllar önceki Facebook günlerinizi tekrar gözden geçirmek kötü bir fikir olmayabilir. Bu özelliğin iş hayatına atılan kişiler tarafından fazlasıyla kullanılacağı söyleniyor. Çünkü bazen potansiyel işverenler genellikle işe alacakları kişilerin sosyal medyalarına bakarak yorum yapabiliyorlar. Tabii ki bunu savunmuyoruz fakat bir de işin gerçekleri var.

Facebook’un bu yeni özelliğinin yapmadığı bir şey ise (en azından henüz değil) bir grupta yaptığınız eski yorumları veya bir kez başparmak verdiğiniz şeyleri toplu olarak silmenize izin vermek.  Facebook sözcüsü, Recode’a bunu gelecekteki bir seçenek olarak göz önünde bulundurklarını söylüyor. Şimdilik Facebook gençlik anılarınızı yönetme özelliği ilk olarak Facebook’un mobil sürümünde ve gelecekte web sürümünde kullanılabilir olacak.

İlgili Haberler

>> Facebook Kurucusu Twitter’a Karşı Trump’ı Destekliyor!

>> Trump Sosyal Ağ Yasa Değişikliği İstiyor!

>> İnstagram Para Kazanma Dönemi Değişiyor. Yeni Sistem Türkiye’de Denenecek!

>> Facebook’tan TikTok’a Rakip Uygulama! Karşınızda Collab!


CEVAP VER