Facebook Güncel Hatalar İle Karşılaşıyor: Bu Seferki Farklı

Meta zararlı içeriklerle

Sosyal medya devi Facebook güncel hatalar ile boğuşuyor. Bu hatalar kullanıcıların platformun arkasındaki geliştiricilerin yetkinliğini sorgulamasına neden oluyor. Son zamanlarda profilini görüntülemekte olduğunuz kişiye otomatik olarak bir arkadaşlık isteği gönderen yeni bir hata ortaya çıktı. Bu potansiyel olarak garip durumlara yol açabileceği için kullanıcılar arasında endişeye neden oldu.

Twitter’daki çok sayıda kullanıcı bu hatayla karşılaştığını bildirdi ve önemli sayıda insanı etkiliyor gibi görünüyor. Facebook, birinin profilini ziyaret ederek kullanıcının herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan otomatik olarak bir arkadaşlık isteği gönderiyor. İsteği iptal etmek mümkün olsa da sadece profillere göz atan birçok kullanıcı, bir isteğin gerçekleştiğini fark etmeyebilir.

Facebook güncel hatalar endişe yaratıyor

Hatanın nedenini bilmiyoruz ve Facebook durum hakkında yorum yapmadı. Bazı kullanıcılar hatayı cihazlarına kopyalamaya çalıştı ancak kimse başarılı olamadı. Android Authority’den Oliver Cragg, sorunu tekrarlamayı başardı ve hatayı gösteren bir video yayınladı.

Facebook güncel hatalar

Şu an itibariyle bu sorunun çözümü yok ve Facebook kullanıcılara arkadaş olarak eklemeyi düşünmedikleri kişilerin profillerini ziyaret etmekten kaçınmalarını tavsiye ediyor. Facebook’un hatayı düzeltmek için bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağı belli değil. Ayrıca platform sorunun farkında bile değil.

Facebook sorunu çözmek zorunda

Sonuç olarak Facebook’taki bu son hata tanımadıkları kişilere yanlışlıkla arkadaşlık isteği göndermekten endişe duyan kullanıcılar arasında endişeye neden oluyor. Hatanın nedenini bilmesek de Facebook’un kullanıcılar için herhangi bir potansiyel utanç veya garip durumdan kaçınmak için sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmesi gerektiği açıktır. Bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme olduğunda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Facebook güncel hatalar yapmaya devam ederken kullanıcı memnuniyeti düşüyor. Konuyla alakalı gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Ücretli Facebook ve Instagram Yayın Hayatına Başladı