Ücretli Facebook ve Instagram Yayın Hayatına Başladı

Meta patronu Mark Zuckerberg, bir süre önce paylaştığı duyuruda, daha iyi deneyimler için Facebook ve Instagram’ın ücretli sürümlerinin hazırlanacağını bildirmişti. Sonrasında da ilk deneyimler için Avustralya ve Yeni Zelanda’da program başlatılmıştı. Şimdi de sıra, Amerika’ya geldi. Evet, ücretli Facebook ve Instagram servisleri giderek yaygınlaşacak…

Ücretli Facebook ya da ücretli Instagram kullanmayı düşünür müydünüz? Bir zamanlar “Hep ücretsiz kalacak” sloganıyla hareket eden Facebook, görünüşe göre artık ek gelirler peşinde ve bunun için de ücretli üyelik sistemini devreye soktu.

Şirketin patronu Mark Zuckerberg, kısa süre önce Instagram hesabından bir yayın gerçekleştirdi ve ücretli Facebook için artık Amerika’da da kullanım sürecinin başladığını duyurdu. Tabii aynı şekilde ücretli Instagram da aktif.

Öte yandan, bu servisin yaşadığınız ülkeye ne zaman geleceğini merak ediyor ve güncellemeleri almak istiyorsanız, buraya tıklayarak bilgilerinizi paylaşabilir ve bekleme listesinde yerinizi alabilirsiniz.

Ücretli Facebook ve Instagram Yayın Hayatına Başladı

Ücretli Facebook ve Instagram kullanmak için aylık ne kadar ödemek gerekiyor, avantajlar neler?

Doğrulanmış hesap (Meta Verified) için Android ve iOS tarafında aylık 15 dolar ödemeniz gerekiyor. Eğer web üzerinden kullanım gerçekleştirmek istiyorsanız, aylık 12 dolar ödemelisiniz.

Bu kapsamda, hesabınız doğrulanıyor ve size bir rozet veriliyor. Böylelikle sizin isminiz ve görsellerinizi kullanarak farklı hesapların açılmasının önüne geçilebiliyor ve spam’lere karşı daha korunaklı bir konuma geliyorsunuz.

Ayrıca kullanıcılar, Facebook, Instagram Stories ve Facebook Reels’te kullanmak üzere özel sticker’lara sahip oluyor.

Bir de aylık olarak 100 yıldız veriliyor, ki bunları da favori içerik üreticilerinizi desteklemek adına kullanabiliyorsunuz.

Yetkililer, ücretli Facebook ve Instagram’ın yakın zamanda daha fazla ülkede devreye alınacağını bildiriyor. Servisin henüz ülkemiz Türkiye’de aktif olmadığını belirtelim.

Twitter’dan sonra Facebook da boş durmadı

Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alım hamlesi, görünüşe göre sosyal medya platformları arasında yeni bir rüzgârın oluşmasına yol açtı. Musk, daha güvenli ve gelişmiş kullanımlar için Twitter Blue servisini tanıtmıştı ve şimdi de yeni özelliklerle kapsamını genişletme düşüncesinde. Meta da benzer bir hamleyle boy gösteriyor. Bakalım önümüzdeki günlerde farklı markalardan da benzer hamleler gelecek mi…

İlgili Haberler

>> Twitter Cevaplarınız Pek Görülmüyor mu? Bu Haber Sizi Üzecek