Far Cry 6 Satın Alıp Oynamaya Değer Mi?

Far Cry 6 Satın Alıp Oynamaya Değer Mi?

Far Cry 6, PC ve konsollar için satışa sunuldu. Açık dünya aksiyon FPS türündeki yapım, an itibarıyla rakipsiz bir oyun diyebiliriz. Peki hemen oynanabilecek kadar iyi mi?

Far Cry 6 nedir?

Far Cry 6, Ubisoft Toronto önderliğinde hazırlanan bir açık dünya FPS oyunu ve 7 Ekim itibarıyla PC ve konsollar için raflarda yerini aldı. Oyun, Ubisoft’un en kârlı serilerinden Far Cry’ın şimdilik son üyesi, ama tabii ki ilerleyen yıllarda yeni üyelerle karşılaşmamız da büyük bir olasılık.

Far Cry 6’nın ana hatlarıyla konusu nedir?

Far Cry 6, Yara adı verilen kurgusal bir adada geçiyor. Küba’dan esinlenilerek hazırlanan ve tropikal yapısıyla dikkat çeken bu ada, bir diktatör tarafından yönetiliyor. Haliyle kanunsuz durumlar ve bunlara karşı çıkan özgürlük savaşçıları var. Biz de bu savaşçılardan bir tanesini kontrol ediyor ve Antón Castillo’nun yarattığı düzeni ortadan kaldırmak için hareket ediyoruz.

Far Cry 6’da genel hatlarıyla neler yapıyoruz?

Oyun, açık dünya tipte bir oyun, dolayısıyla oldukça büyük bir harita tasarımı mevcut. Bu sayede keşfedilebilecek pek çok nokta var. Görevlere giderken seçebileceğimiz pek çok farklı yön var ve her seferinde farklı oyun deneyimleri yaşanabiliyor. Oynanış tarzı olarak bakacak olur isek, ister direkt saldırın isterseniz de gizlice ilerleyin. Tabii oyunun genellikle aksiyon odaklı olduğunu ve yüksek tempoda oynanıldığında zevk vereceğini söyleyebiliriz.

Far Cry 6’nın önceki Far Cry oyunlarından önemli farkları var mı?

Aslına bakarsanız oyun, önceki Far Cry’larla temel hatlarıyla aynı. Yani son yıllarda çıkan oyunlarda gördüğümüz “bölgeyi ele geçir, önemli adamları öldür ve baş kötüye doğru ilerle” mantığı, 6 numaralı oyunda da korunuyor. Eğer bu formül hoşunuza gidiyorsa, tabii ki bu yeni oyunu da çok severek oynamanız muhtemel. Farklı bir detay olarak, bu kez envanter ve karakter gelişim sisteminin daha iyi hale getirildiğini söyleyebiliriz.

Far Cry 6 Satın Alıp Oynamaya Değer Mi?

Far Cry 6, ray tracing, yani ışın izleme teknolojisini kullanıyor mu?

Oyun, PC tarafında ışın izleme ve AMD’nin FidelityFX Super Resolution (FSR) teknolojisine destek veriyor. Bu detayları elde edebilmek için AMD destekli güçlü bir sisteminiz olmalı.

Işın izleme desteği sayesinde, özellikle ışık, gölge ve yansıma detaylarıyla oyunun daha iyi bir görsel seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun yeni nesil konsol sürümleri ise, daha performans odaklı olarak 4K 60FPS desteğini sunuyor.

Far Cry 6’nın minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri neler?

Far Cry 6 minimum PC sistem gereksinimleri:

1080p, 30 FPS, Raytracing kapalıyken…
CPU: AMD Ryzen 3 1200 – 3.1 GHZ ya da Intel i5-4460 – 3.2 GHZ
GPU: AMD RX 460 – 4 GB ya da NVIDIA GTX 960 – 4 GB
RAM: 8 GB (Dual-channel modu)
Storage: 60 GB HDD (SSD tavsiye ediliyor)

Far Cry 6 tavsiye edilen PC sistem gereksinimleri:

1080p, 60 FPS, Raytracing kapalıyken
CPU: AMD Ryzen 5 3600X – 3.8 GHZ ya da Intel i7-7700 – 3.6 GHZ
GPU: AMD RX VEGA64 – 8 GB ya da NVIDIA GTX 1080 – 8 GB
RAM: 16 GB (Dual-channel modu)
Storage: 60 GB HDD (SSD tavsiye ediliyor)

> Xiaomi Mix Fold geliyor: Z Fold serisine en büyük rakip!