Galaxy Note serisine veda vakti geldi

Galaxy Note serisine veda vakti geldi

Samsung akıllı telefon kar oranı
Google News Abone Ol

Samsung’un Galaxy Note serisini sonlandıracağı söyleniyor. Bu yüzden S-Pen 2021 yılında diğer tepe modellere de gelecek.

Samsung’un popüler olan Galaxy Note akıllı telefonlarını sona erdirdiği söylentileri geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Samsung’un, bunun yerine S-pen’i içermesi beklenen Galaxy Z Fold 3’ü piyasaya süreceği ise bugün iddialara eklendi. Note serisinin sona ermesiyle birlikte, Samsung’un S-Pen’i hem 2021’in başlarında tanıtılacak olan Galaxy S21 Ultra’da hem de Haziran 2021’de Galaxy Z Fold 3’te yer vereceği söyleniyor.

Galaxy Note serisi için veda vakti geldi çattı

Ancak S-Pen’i kullanmak Galaxy S21 Ultra’da sorun olmayacakken, Galaxy Z Fold serisinde bir sorun olabilir. Bunun başlıca nedeni, Galaxy Z Fold 2’deki camın çizilmeye çok yatkın olan birinci nesil ultra ince camdan (UTG) yapılmış olmasıdır. Ancak Galaxy Z Fold 3 için Samsung, ikinci nesil UTG ekran kullanmayı planlıyor.

Galaxy Note

Samsung, ön kamera için bir çentik veya delik açma ihtiyacını ortadan kaldıracak. Güney Koreli firma sektörün ilk ekran altı kameralarından biriyle tam ekran bir görüntü sağlamayı hedefliyor. Bununla birlikte, UDC hala çok deneysel bir teknoloji olduğundan, düşük görüntü kalitesi ve parlaklık gibi, teknolojinin doğası gereği mevcut olan sorunlar nedeniyle bu değişebilir.

Sevilen serinin sona ermesi Samsung için çok mantıklı. Çünkü Note’un normal Galaxy S serisinden ayıran birçok benzersiz özelliğini kaybetti. Galaxy S21 Ultra’da bulunan S-Pen ile Note’un büyük olasılıkla eskimiş olacak. Bu yüzden Samsung’un Note serisini sonlandırma ihtimali çok yüksek görünüyor.

Güney Koreli teknoloji devinin 2021 yılında politika değiştireceği açıkça ortada. Samsung’un S-Pen teknolojisi bu yüzden 1 yıl daha fazla bir gelişim gösteremeyebilir. Ancak 2022 yılına girdiğimizde S-Pen’in Apple Pencil ayarında bir kalem olacağı öngörülüyor.

Önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan tepe model Galaxy telefonlarında, iPhone 12 ailesinde olduğu gibi kulaklık ve şarj adaptörü çıkmayacak gibi görünüyor. En azından şimdiye kadar gelen bilgiler bu yönde. Bakalım söylentiler doğru çıkacak mı?

İlgili Haberler

>> Samsung 2000 TL altı Galaxy A02 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

>> Samsung Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamera ile gelebilir


CEVAP VER