Samsung 2000 TL altı Galaxy A02 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

Samsung 2000 TL altı Galaxy A02 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

Google News Abone Ol

Samsung’un giriş seviyesi için piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy A02 modeli hakkında ilk özellikler ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Amiral gemisi modelleriyle harikalar yaratan Samsung, diğer bütçe grupları için de telefonlar üretmeye devam ediyor. Özellikle fiyat/performans konusunda A serisi modelleriyle iyi iş çıkartan Samsung, yeni modeli A02 için hazırlıklara başladı. Latin Amerika’nın CPQD uygunluk sertifikalarını aldıktan sonra gözler tanıtılma tarihine çevrildi.

Samsung Galaxy A02 5.000 mAh batarya ile gelecek

Latin Amerika’daki CPQD uygunluk sertifikalarında SM-A025M model numarası ile görülen Galaxy A02, giriş seviyesi bir model olarak görülüyor. Özellikle çok uygun bir fiyata satılması beklendiğinden, tüketiciler tarafından merakla beklendiğini söyleyebiliriz. Ortaya çıkan belgelere göre 5.000 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

Düşük bütçeli yeni Samsung modelinin, bazı pazarlarda Galaxy M02 ismiyle satılması bekleniyor. Teknik özelliklerine bakacak olursak, Snapdragon 450 yongasıyla bizleri karşılayacak. Aynı zamanda GeekBench’de ortaya çıkan belgelere göre yeni Galaxy A02, 3 GB RAM’e sahip olacak

galaxy a02

Henüz hakkında sızdırılan bir görüntü olmasa da, tasarımına dair bazı söylentiler mevcut. Serinin bir önceki modeli Galaxy A01’e benzeyecek bir tasarım ile karşımıza çıkması bekleniyor. Bununla beraber 5,7 inç boyutunda HD+ ekrana sahip olacak. Üçlü kamera kurulumuyla gelmesi bekleniyor. Bunlar; 13 MP ana kamera, 8 MP ikinci kamera ve 2 MP derinlik sensörü olacak.

Giriş seviyesi olarak adlandırabileceğimiz yeni model hakkında Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat sızdırılan bilgilere göre Aralık 2020 ayı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Serinin bir önceki telefonu Galaxy A01 modelinin Aralık 2019’da piyasaya sürülmesi, bu iddiayı kanıtlar nitelikte.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan serinin bir önceki telefonu Galaxy A01’in Avrupa’da 50$-100$ gibi bir fiyat ile satışa çıktı. Şu anda ülkemizde A01’in 1800-2000₺ bandında satıldığını görmekteyiz. İddialara göre yeni Galaxy A02’nin yine 100$ civarında satılacak. Eğer benzer fiyatta satışa çıkarsa ülkemizde 2000₺’nin altında satılması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Eylül ayında Dünya’da en çok satılan 5G telefon açıklandı!

>> Samsung Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamera ile gelebilir


CEVAP VER