Galaxy S10’daki güvenlik açığı kapatıldı!

güvenlik açığı

Samsung, Galaxy S10 ailesinde yaşanan parmak izi okuyucusundaki güvenlik açığı için düğmeye bastı. İşte güncellemenin detayları.

Galaxy S10, Galaxy S10e ve Galaxy S10+ modellerinde yaşanan parmak izi okuyucusundaki güvenlik açığı herkesi korkutmuştu. Parmak izi yerine ekrana takılı olan jel ekran koruyucusunun bölümünü tarayıp güvenliği böyle sağladığını düşünen Samsung, tepkilerin artmasının ardından bugün apar topar güncelleme yayınladı.

Galaxy S10 ailesinin tamamı için OTA üzerinden yayınlanan bu güncellemeyi yükledikten sonra yapmanız gereken bir takım işlemler var. Bu işlemler arasında; telefona kayıtlı olan tüm parmak izlerinizi silmek ve parmak izinizi jel ekran koruyucu olmadan tekrar taratmak yer alıyor.

 güvenlik açığı

Güvenlik açıkları için düzenli olarak her ay güncelleme sunarak büyük beğeni toplayan Samsung’un, bu olay için de elini hızlı tutması güvenlik korkusu olanlar için oldukça sevindirici.

ESET’ten UEFI tehditleri için yeni makine öğrenimi yöntemi!

Eğer cihazınızda güvenliği üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız size tavsiyemiz parmak izi okuyucusu yerine yüz tanıma sistemi veya desen ekran kilidini kullanmanız yönünde olacaktır. Son olarak bu güncellemenin kademe kademe olarak dağıtıldığını bir kaç gün içerisinde Türkiye’de de kullanıma sunulacağını belirtelim.