Galaxy S20 için Android 11 tabanlı One UI 3 çıktı

Google News Abone Ol

Samsung güncelleme konusunda elini çabuk tuttu. 2020 yılı bitmeden Galaxy S20 için Android 11 tabanlı One UI 3 güncellemesi yayınlandı.

Samsung, Android 11 tabanlı One UI 3 adlı bir sonraki büyük Android yazılım güncellemesini Galaxy akıllı telefonlarına sunmaya başladı. Yeni güncelleme ilk olarak Galaxy S20 için yayınlandı. Güney Koreli firma yıl bitmeden Galaxy S20 için Android 11 tabanlı One UI 3 güncellemesini OTA üzerinden indirime sundu.

Galaxy S20 için Android 11 tabanlı One UI 3.0 neler sunuyor?

Samsung, yazılım deneyiminde bir dizi görsel değişiklik yaparak bunları daha basit ve hızlı bir deneyim için geliştiriyor. Ana ekran, kilit ekranı, bildirimler ve Hızlı Panel, daha net bilgiler için görsel açıdan komple yenileniyor.

Galaxy S20 için Android 11

Animasyonlar ve hareket efektleri daha yumuşak ve sıkılaştırılmış, kilit ekranı daha temiz görünüyor ve düğme basma ve geçişler daha gerçekçi hale geliyor.

Yeniden tasarlanan Kilit Ekranı Widget’ları ile kullanıcılar müziklerini daha kolay kontrol edebilir, takvim etkinliklerine ve rutinlerine bakabilir ve mesaj uygulaması bildirimleri, bunları okuması ve yanıtlaması daha kolay olacak şekilde bir arada gruplandırıyor.

Galaxy S20 için Android 11

One UI 3 ayrıca daha iyi AI tabanlı yakınlaştırma, geliştirilmiş otomatik odaklama ve otomatik pozlama ile ana kamera uygulamasını da geliştiriyor.

Hızlı panel, daha yarı saydam bir arka planla biraz değiştiriliyor ve Medya ve Cihazlar için düğmeler artık en üste taşınıyor. Ana ekrandaki widget’lar, şeffaflığını kontrol etme seçeneği sunuyor ve Her Zaman Açık Ekrandaki veya Kilit ekranındaki saatin tasarımı ve rengi artık değiştirilebiliyor.

Galaxy S20 için Android 11

Android 11 tabanlı olduğundan, en sık kullanılan araçlar paylaşım sayfasına sabitlenebiliyor.

Samsung’un One UI 3 güncellemesi bugünden itibaren Kore, ABD ve Avrupa’da ilk olarak Galaxy S20 cihazlarında kullanıma sunulacak. Bu yeni güncelleme birkaç hafta içinde Samsung, Galaxy Note20, Z Fold2, Z Flip, Note10, Fold ve S10 serisi gibi daha fazla bölge ve cihaza sunacak. Galaxy A serisi cihazların 2021’in başlarında güncelleme ile tanışması bekleniyor.

OTA üzerinden indirime sunulan ve yaklaşık 3.0 GB büyüklüğünde olan bu güncellemenin önümüzdeki günlerde Türkiye’de de indirime sunulacağını belirtelim.

Galaxy S20 için Android 11

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy F62 GeekBench’de görüldü!

>> Samsung Galaxy S21 Plus render görüntüleri ortaya çıktı!


CEVAP VER