Galaxy S22 Ultra Broşürü Sızdırıldı, Özellikleri Göründü

Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinden olması beklenen Galaxy S22 Ultra özellikleri ile ilgili yeni sızıntı bilgiler geldi. Bu kez de ürünün broşürü internette yayınlandı ve bazı özellikleri göründü. Tabii tüm bu bilgilerin kesin bilgiler olmadığını da şimdiden belirtelim.

Galaxy S22 Ultra, 6.8 inç değerde, büyük bir ekranla gelebilir. Tabii ki bu ekran, Samsung’un en güncel Amoled teknolojisini kullanacaktır. Dolayısıyla ekranın hem akıcı ve net performans sunması hem de düşük güç tüketimi gerçekleştirmesi bekleniyor. Ayrıca gelişmiş parmak izi okuyucu sensör de yine ekrana yedirilmiş olarak gelecektir.
Ekran tarafı, sağlamlığıyla da kendinden söz ettirecek gibi. Zira Corning’in en güncel koruma teknolojisi Gorilla Glass DX’in bu üründe kullanılacağı söyleniyor.

Çipset tarafına bakıldığında, ürünün 4nm üretim süreciyle hazırlanan Exynos 2200’tan güç alması muhtemel. Bu çipset, daha düşük güç tüketimi ve daha yüksek performans öncelikli bir çipset. Dolayısıyla akıllı telefon pazarının en performanslı çipsetlerinden bir tanesi de muhtemelen bu olacaktır.

Bu arada, telefonun Amerika versiyonunda büyük ihtimalle Qualcomm’un en güncel çipseti Snapdragon 8 Gen 1 tercih edilecektir. Geçmişte de Samsung’tan iki farklı çipsetli amiral gemisi modelleri gelmişti.

Samsung’un RAM tarafında 2, dahili depolama tarafında da 3 farklı seçenek sunması bekleniyor. Bunlar:

8/12GB RAM ve 128/256/512GB dahili depolama.

Galaxy S22 Ultra Broşürü Sızdırıldı, Özellikleri Göründü

Pil tarafında da 5000mAh dahili depolamaya yer verileceği ve bu pilin hem kablolu hem de kablosuz olarak hızlı şarj destekleyeceği bildiriliyor. Lakin hızlı şarj değerleri hakkında henüz yeni bir bilgi bulunmuyor. Rakip firmaların 120w kablolu şarj teknolojisi sunabildiğini göz önüne alırsak, Samsung’tan da iddialı bir cevap gelmeli diyoruz.

Galaxy S22 Ultra özellikleri: Bünyesinde S PEN kalemi de barındıracak, bu sayede kolay notlar alabilecek, ekran görüntülerinde kesip biçme yapabilecek ve çizimler gerçekleştirebileceksiniz

Bir diğer önemli konu ise, geliştirilmiş yeni S PEN kalem. Daha önce gelen söylentilerde, bu kalemin de telefona entegre bir şekilde teknoloji severlere sunulacağı söyleniyordu. Yeni söylentiler de aynı şeyi ifade ediyor. S PEN kalemin bu modelle gelecek olması, haliyle Galaxy Note serisine de ihtiyacın kalmayacağını kanıtlıyor bir bakıma.

Güney Koreli Samsung, Galaxy S22 Ultra’nın da dahil olduğu yeni amiral gemilerini, muhtemelen şubat ayında gerçekleştireceği Unpacked etkinliği ile resmiyete kavuşturacak.

İlgili haberler

>> 2022 Elektrikli Otomobil Yılı Olacak! İşte Heyecan Uyandıran Yeni Modeller!