En İyi Android Telefon Bakın Hangisi Oldu: Sürpriz İsim

En iyi Android telefon

En iyi Android telefon sonunda belli oldu. 2021 yılının Aralık ayı Android cihaz şampiyonu ortaya çıktı. Ayrıca başka bazı akıllı telefonlar bu listede yer aldı.

Akıllı telefon dünyası her geçen gün daha fazla büyüyor. Kimi cihazlar sürekli olarak ön plana çıkarken bazıları sadece zaman zaman en iyiler içerisinde yer alıyor. Özellikle Xiaomi neredeyse her listede kendi cihazlarına yer vermeyi başarıyor.

AnTuTu tarafından 2021 Aralık ayı ile ilgili yapılan Android telefon değerlendirmesi ortaya çıktı. Bu değerlendirmeye baktığımızda Snapdragon işlemcisinin açık ara farkla ön planda olduğunu görüyoruz. Genel olarak değerlendirildiğinde Snapdragon her yıl sürekli olarak damga vurmayı başarıyor.

En iyi Android telefon yüksek puan aldı

En kaliteli Android telefonlar listesine baktığımızda genelde Xiaomi modellerini görmemiz mümkün. Geçtiğimiz ay yine benzer bir gelişme yaşandı. Aralık 2021 en iyi akıllı telefonu Black Shark 4S Pro (Snapdragon 888+) seçildi. Onun hemen ardından Nubia Red Magic 6S Pro (Snapdragon 888+) geliyor.

Black Shark 4S Pro

Oyuncu telefonları yine bu yıla damgasını vurmayı başardı. Hem işlemci hem de RAM performansı bakımından bu tür cihazlar her zaman için daha yüksek puanlar alıyor. 2021 yılının Aralık ayı şampiyonu olan oyuncu telefonu 874 bin puan almayı başardı.

Listede birçok Android cihaz yer alıyor

En iyi android cihazlar listesine baktığımızda birçok farklı marka bizleri karşılıyor. Mesela Oppo Find N modeli ön plana çıkan cihazlar içerisinde yer alıyor. Bu model 836 bin puan aldı. Motorola Edge S30 cihazı ise yine en güçlü 10 Android cihaz içerisinde kendisine yer buldu.

Listeye baktığımızda tamamının Snapdragon olduğunu görüyoruz. Bu işlemci büyük bir başarı yakaladı. Amiral gemileri Snapdragon işlemcisi ile çıkarılıyor. Hepsi performans harikası cihazlara dönüşüyor. Özellikle Apple gibi bir marka ile rekabet etmek kolay değil. Bu nedenle Android akıllı telefon üreticileri daha güçlü teknolojilere yer vermek zorunda.

İlgili Haberler:

>> Windows 11 Android Uygulamalarına Ne Zaman İzin Verecek? İşte O Tarih!

>> Samsung Android 12 Güncellemesi Yeni Cihazlara Geliyor: İşte O Liste