Galaxy S23 Ön Sipariş Posteri ve Detayları

Samsung Galaxy S23

Yaptığı sızıntı paylaşımlarla adından söz ettiren Ice Universe isimli sosyal medya hesabı, şimdi de Samsung‘un yeni amiral gemisi modelleri olması beklenen Galaxy S23 ve Galaxy S23+’a ait olduğu iddia edilen ön sipariş görselini görücüye çıkardı. Resimden yola çıkacak olursak, iki farklı renk seçeneği ve “muhtemelen” kablosuz kulaklık hediyesi var.

Samsung Galaxy S23 ve Galaxy S23+ ‘ın ön sipariş posterine dair bir görsel sızdırıldı. Görselde iki farklı renk seçeneği, gerçek kablosuz kulaklık ve üçlü kamera sistemi gibi detaylar dikkat çekiyor.

Posterde yer verilen bilgiler, ürünler için ön sipariş sürecinin 23 Aralık itibarıyla başlayacağı yönünde. Öte yandan, yine bu tarih itibarıyla Samsung’un The Unpacked etkinliği düzenleyeceği ve bu ürünler hakkında tüm detayları paylaşacağı da konuşuluyor.
Ek olarak, ön sipariş sürecinin 5 Ocak itibarıyla sona ereceği, 6 Ocak itibarıyla da satışların başlatılacağı bildiriliyor.

Galaxy S23 Ön Sipariş Posteri ve Detayları

Bir süreliğine Galaxy S22 ailesinin tanıtım dönemine geri gidecek olursak, S22’lerin 9 Şubat’ta tanıtıldığını ve 25 Şubat itibarıyla da satışa sunulduğunu hatırlıyoruz. Aslında S23 ailesi için söylenen tarihler ile arada çok da yok, ama bu kez tarihlerin öne çekildiğini görüyoruz. Belki de firma, katlanabilir telefonlar da dahil olmak üzere 2022 model ürünlerinden istediği satış başarısını elde edemedi ve 2023 yılında daha iyi bir performans için erkenden hamle yapmak istiyordur.

Daha önce gelen söylenti bilgilerde, Galaxy S23 ailesinde Qualcomm’un en güçlü çipset çözümlerinden Snapdragon 8 Gen 2’nin kullanılacağı bildirilmişti, hatta bazı benchmark puanları da internette yayınlanmıştı. S23 Ultra için Geekbench 5 üzerinden yapılan testlerde, tek çekirdek ve çoklu çekirdek çalışma puanlarını aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Galaxy S23 Ön Sipariş Posteri ve Detayları

S23 ailesinin en gelişmiş üyesi olması beklenen Ultra modeli, 200MP ana kamera ile gelebilir. Ayrıca S23 ve S23 Plus’ın da önceki seriye kıyasla daha büyük pillerle gelmesi bekleniyor.

Samsung, önümüzdeki sene için Galaxy S23 ailesine güveniyor, ama öte yandan katlanabilir ekranlı telefonlara da daha fazla odaklanacak

Güney Koreli şirket, GSM Arena sitesindeki bilgilere göre önümüzdeki sene toplamda 270 milyon adet cihaz satmayı hedefliyor. Bu satış pastasında, katlanabilir ekranlı telefonların da önceki yıllara kıyasla daha fazla pay alması planlanıyor. Bildiğiniz gibi firma, şimdiye dek pek çok farklı modelle karşımıza çıktı ve bu akımı sürdürmesi muhtemel.

Öte yandan, Samsung’un 2017 yılında, toplamda 370 milyon adetlik satış rakamına eriştiğini belirtelim. Firma, daha sonra 300 milyon bandını dahi göremedi. Sanıyoruz gerek pandemi şartları gerekse de Çin menşeli şirketlerin rekabetçi hamleleri sonucu pazarda önemli değişiklikler yaşanıyor.

İlgili Haberler:

>> Instagram Hesabınıza Giremiyor musunuz?