Galaxy S23 Ultra Almayı Düşünenler Dikkat! Bazılarında Sorunlar Var!

Samsung’un yeni üst seviye akıllı telefonu Galaxy S23 Ultra, yine can sıkıcı bir sorunla gündemde. PhoneArena’da yer alan (Reddit ve Samsung iletişim forumlarına dayandırılan) bilgilere göre pek çok ürün, Wi-Fi kablosuz internet bağlantısı tarafında sorunlar yaşıyor.

Bazı Galaxy S3 Ultra telefonlar, kablosuz internet bağlantısı tarafında sıkıntılar yaşatıyor. Örneğin…

Bir kullanıcı, hem kendine hem de eşine Galaxy S23 Ultra almış. Eşinin kullandığı cihazda herhangi bir sorun yokken kendi kullandığı cihazda ise sorunlarla boğuştuğundan söz etmiş. Mesela, iki telefona da şubat güncellemesi kurulmuş ve sorunların bir telefonda hâlâ devam ettiği görülmüş. Dolayısıyla sorunların bazı modellerde yaşandığı anlaşılıyor. Kullanıcı, pek çok farklı çözüm yöntemi denemiş olmasına rağmen bu sorunu şimdilik aşamadığını dile getiriyor.

Şu an ortalıkta gezinen en güçlü teori ise, Galaxy S23 Ultra ile Wi-Fi 6 router’ların uyumsuz olması ve sadece bu tip router’larda sorunların çıkması. Yine de, yukarıda bahsettiğimiz iki telefonun da bir Wi-Fi 6 router ile kullanıldığını söylemeliyiz.

Bazı kullanıcılar, “Acaba sorun Wi-Fi 6 router’da mı?” diyerek Wi-Fi 5 destekli eski router’larına döndüklerini ve daha iyi deneyimler elde edebildiklerini dile getiriyor. Wi-Fi 6’lı router’da bağlantılar 1-2 saatte koparken Wi-Fi 5’li router’larda 24 saatlik kesintisiz bağlantının sağlanabildiğini bildiriyor.

Galaxy S23 Ultra Almayı Düşünenler Dikkat! Pek Çoğunda Sorunlar Var!

Galaxy S23 Ultra’da Wi-Fi bağlantı sorununu aşabilmek için neler yapılabilir?

Görünüşe göre Wi-Fi 6 ve WPA3 protokolünü devre dışı bırakmak, bazı Galaxy S23 Ultra kullanıcılarının sorunlarını çözmüş. Yine de bunun kesin bir çözüm olduğunu söylemek güç.

Bazı kullanıcılar ise, telefonlarını sıfırladıktan sonra sorunun çözüldüğünü dile getiriyor. Bir kullanıcı da random MAC adresini devre dışı bıraktığını ve telefonun MAC adresini seçerek sorunu çözdüğünü dile getiriyor.

“Peki bu konudan Samsung’un haberi var mı?”

Evet, forumlarda paylaşılan bilgilerin ardından Güney Koreli teknoloji şirketi de bu sorundan haberdar oldu. Bir Samsung temsilcisi, sıradaki güncellemeyle birlikte bu sorunun tamamen ortadan kaldırılacağını bildiriyor.

Galaxy S23 Ultra, daha önce de kameradaki OIS, yani optik görüntü sabitleme sisteminin zaman zaman devre dışı kalması sorunuyla gündeme gelmişti.

İlgili Haberler

>> Dead Space 2 Remake ve Dead Space 3 Remake İster misiniz?