Samsung Galaxy S23 Ultra iPhone 14 Serisine Meydan Okuyacak!

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 Ultra modeli hakkında yeni detaylar belli oldu. İşte iPhone 14 serisinin en büyük rakibi olarak görülen seri hakkında detaylar.

Galaxy S23 Ultra modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Söz konusu modelin ekran tasarımı hakkında bazı render görüntüleri ortaya çıktı. Fakat bu görsellerin henüz gerçeği yansıtmayabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü her ne kadar serinin tanıtımına kısa bir süre kalmış olsa da, marka tarafından henüz net bir açıklama bulunmuyor. Güvenilir kaynaklar tarafından ortaya çıkan yeni bilgiler ise, serinin ultra modelinin, ekran altı parmak izi sensörü tarafında yeni teknolojiler ile geleceği yönünde. Bununla beraber özellikle kamera tarafında piyasanın en iyisi olmayı amaçlayan seri, iPhone 14 serisine meydan okuyacak. İşte görünümü ve şarj özellikleri hakkında da yeni sızıntılar çıkan serinin en güçlü modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S23 Ultra iPhone 14 Serisine Meydan Okuyacak!

Samsung’un 2023 yılının başında gerçekleşmesi beklenen S-Line etkinliğinde tanıtılması beklenen Galaxy S23 serisine ait en güçlü model olarak anılan S23 Ultra hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. 3C sertifikasyon kuruluşlarında sızdırılan belgeleri incelediğimizde, S23 Ultra modeline ait bir çok model numarası karşımıza çıkıyor. Bu model numaraları, farklı pazarlarda satışa sunulacak olan S23 Ultra modelleri ile alakalı. Bildiğiniz üzere söz konusu seriye ait modellerin, bazı pazarlarda Exynos işlemci ile karşımıza çıkarken, bazı pazarlarda Qualcomm imzalı işlemciler ile sunulduğunu biliyoruz. Bu sene de piyasaya sürülecek olan modellerde Exynos ve Snapdragon versiyonlarının olacağı kesinleşmiş durumda. Fakat ülkemiz için haberlerin iyi olduğunu söyleyebiliriz. İddialara göre geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da S23 serisine ait tüm modeller Snapdragon işlemcisi ile gelecek.

Galaxy S23 Ultra

İddialara göre Galaxy S23 serisine ait iki versiyon bulunacak. Ülkemizde de satışa sunulacak olan bir versiyonda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi karşımıza çıkacak. Bazı pazarlarda ise yeni serinin 4 nm üretim sürecinden geçen Exynos işlemcisi ile geleceği tahmin ediliyor. Aynı zamanda yeni modellerin şarj hızları alakalı da ortaya çıkan detaylar mevcut. İddialara göre Galaxy S23 Ultra modeli 45W hızlı şarj desteği ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Yakın zamanda tanıtılan rakibi iPhone 14 Pro Max modelinde 30W hızlı şarj desteği bulunuyordu. Bu yüzden ortaya çıkan bilgilere göre ilk olarak şarj konusunda S23 Ultra’nın öne geçtiğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro Kamera Karşılaştırması!