iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro Kamera Karşılaştırması!

iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro Kamera

iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro kamera karşılaştırması haberimizde, sizler için yakın zamanda tanıtılan modelin selefine göre karşılaştırmasını değerlendireceğiz. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere iPhone 14 serisi, geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Söz konusu modellerin, özellikle Türkiye pazarında bir hayli uçuk fiyatlar ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Serinin kamera tarafında en güçlü modeli olarak anılan iPhone 14 ve 14 Pro Max modellerinin, teknik özellik tarafında piyasanın en güçlüsü olarak anıldığını belirtelim. Fakat yüksek fiyatından dolayı kullanıcıların kafasında önemli bir soru işareti oluştu. ‘Serinin önceki modeli olan iPhone 13 Pro ve Pro Max modelini kullanan kullanıcılar için iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerini satın almak mantıklı mıdır?’ Bu yazımızda sizler için iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro kamera karşılaştırması ve iki kameranın değerlendirmelerini yapacağız. İşte detaylar.

iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro Kamera Karşılaştırması!

iphone 14 pro

iPhone 14 Pro

İlk fotoğrafı değerlendirdiğimizde, Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 13 Pro modeli ile iPhone 14 Pro modellerinin karşılaştırdığımızda, yüksek ışıkta iki akıllı telefonun da benzer bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

iphone 13 pro

iPhone 13 Pro

Fotoğrafta karşımıza çıkan renkleri değerlendirdiğimizde ise, iki modelin de fotoğraflarında renklerin bir hayli benzer olduğunu, Apple’ın iki modelinde de sunduğu kameraların başarılı olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz.

İkinci fotoğrafımızda ise biraz daha düşük ışıklı bir fotoğraf karşılaştırması karşımıza çıkıyor.

iphone 14 pro

iPhone 14 Pro 

İlk fotoğrafımızda iPhone 14 Pro modelinin düşük ışık performansının kullanıcıları tatmin ettiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 13 Pro modelinin düşük ışık performansına baktığımızda ise, hem renk hem de düşük ışık performansı konusunda başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

iphone 13 pro

iPhone 13 Pro

Genel olarak hem yüksek ışık hem de düşük ışıkta iki telefonu değerlendirdiğimizde, iki modelin de tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Avvrupa’da iki modelin de kolay edinebilen modeller olduğunu belirtsek de, ülkemizde iPhone 14 Pro veya Pro Max modellerini satın almanın bir hayli zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden eğer iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerini kullanıyorsanız, yalnızca kamera bazında değerlendirdiğimizde, iPhone 13 Pro veya Pro Max modelinin kamera tarafında hala tatmin edici olduğunu ve başarılı modeller olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Tudum: Netflix’ten Küresel Bir Şölen’i, 24 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de izlemek için ne yapmalı?