Galaxy Z Flip3 ve Z Fold3’ten Büyük Başarı! Katlanabilir Ekranlı Telefon İster Misiniz?

Galaxy Z Flip3

Galaxy Z Flip3 ve Z Fold3, Güney Kore’de neredeyse Galaxy Note 10 ve Galaxy S8 serisini yakaladı. Yoğun ilgi var, işte detaylar.

.

Samsung, katlanabilir ekranlı yeni akıllı telefonlarını kısa süre önce satışa sunmuş ve bir de hedef koymuştu. Buna göre Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3’ün Güney Kore’de satışa sunulduktan 1 ay sonra toplamda 1 milyon satılması hedeflenmişti. Bu, aslında tam zamanında gerçekleşmedi, ama birkaç gün sonrasında nihayet gecikmeli de olsa hedefe ulaşılmış oldu.

Bu gelişmenin Samsung’un kendi evinde yaşanan önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Zira Güney Kore’de bu yeni modellerden daha hızlı satılan sadece Galaxy Note10 ve Galaxy S8 serileri var.

Peki bu iki yeni model arasında en çok hangisi satıldı?

Veriler, Güney Kore’de Galaxy Z Flip3’ün 700 bin adet satıldığını, 300 binlik satış diliminin de Galaxy Z Fold3’e ait olduğunu ortaya çıkarıyor.

Bu iki model arasında uygun fiyatlı olanı Galaxy Z Flip3. Ürün, ülkemizde de 11.999 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Yani normal dokunmatik ekranlı akıllı telefonların fiyatlarına yakın bir fiyatı var.

Galaxy Z Fold3 ise, biraz daha yüksek fiyatlı bir ürün ve genel kesim için pek uygun bir cihaz değil. Ülkemizde de 21.999 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Yani Z Flip3 ile arasında 10 bin liralık önemli bir uçurum var.

Galaxy Z Flip3

Yine yapılan bir araştırma, katlanabilir ekranlı bu yeni modelleri alanların hemen hemen her yaştan olduğunu gösteriyor. Yani genç nesil de, orta yaşlı nesil de bu telefonları satın almış. Demek ki ilgi duyuyorlar.

Tabii Samsung da satışların artması taraftarı. Bunun için Güney Kore’de bir takım takas programları da açık ve 31 Ekim’e kadar bu programların uzatılması kararlaştırıldı. Eski telefonunu getirenler, bu modellerden bir tanesini indirimli olarak alabiliyor. Hatta takas için istenen telefonlar arasında iPhone modelleri bile var.

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarına baktığımızda, şu an özellikle Samsung ve Huawei’nin ön plana çıktığını görüyoruz. İki firmanın da farklı modelleri var, ama öte yandan Apple ve Xiaomi gibi üreticilerin de bu tarafta çalışmalar yaptığı, yakın zamanda pazarın daha da genişleyeceği düşünülüyor.

> Elon Musk Duyurdu: Tesla Taşınıyor! Ayrıca Starlink İçin De Yeni Duyuru Var!

. . . . .