Samsung Galaxy A52’De RAM Artırmak Mümkün! Sanal RAM Nedir?

Samsung bu cihaza güncelleme

Son dönemde pek çok telefonda sanal RAM uygulamasını görmeye başladık. Yeni gelen bir güncelleme, bu özelliği Samsung Galaxy A52 ‘ye de kazandırdı.

Samsung’un Android 11 işletim sistemine sahip pek çok telefonu var ve bunlar için hem hataları düzelten hem de güvenlik detayları sunan güncellemeleri yayımlamayı sürdürüyor. Samsung Galaxy A52 modeli için yayımlanan yeni güncelleme ise, telefona sanal RAM özelliğini de kazandırıyor. Bu sayede daha performanslı kullanımlar mümkün oluyor.

Peki ama nasıl? Sanal RAM nedir?

Sanal RAM, fiziksel RAM değeri yüksek olmayan telefonlara, o an kullanılacak uygulamaları ön plana alarak ve dahili depolamanın bir kısmını güç olarak kullanarak mevcut RAM miktarını olduğundan fazla gösteren ve bu süreçte uygulamaları performanslı çalıştırabilen bir yöntem.

Örneğin, Samsung Galaxy A52’in başlangıç modelinde 4GB RAM detayı bulunuyor. Sanal RAM özelliği sayesinde bunu artırmak ve bir süre de olsa daha yüksek performansla cihazı kullanmak mümkün oluyor. A52’nin farklı depolama ve farklı RAM seçeneklerine sahip versiyonları olduğunu da belirtelim.

Sanal RAM Nedir?

Peki Samsung Galaxy A52’nin öne çıkan özellikleri neler?

Telefon, 189 gram ağırlıkta ve 8.4mm kalınlıkta.

6.5 inç değerde Super Amoled ekrana sahip, ki bu ekranda Gorilla Glass 5 koruması da kullanılıyor.

Ekrana dair diğer dikkat çeken detaylar, 90Hz tazeleme hızı ve 800 nit’e kadar parlaklık değeri sunabilmesi. Bu, bir şeyler oynamak ya da izlemek isteyenler için yumuşak ve net detaylar anlamını taşıyor.

Ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensör sayesinde kolay ve güvenli kullanım mümkün.

Samsung Galaxy A52, 8nm olarak üretilen SM7125 Snapdragon 720G çipsetine sahip ve hızlı şarj destekli 4500mAh pili bulunuyor. Bu pil, 25w hızlı şarj desteğiyle yarım saatte %50’ye kadar şarj olabiliyor.

Wi-Fi AC ve Bluetooth 5.0 gibi kablosuz bağlantı teknolojileri bulunan cihaz, arka tarafta dörtlü kamera sistemini konumlandırıyor: 64+12+5+5MP. İster geniş açılı çekimler yapın, ister bokeh kullanın, isterseniz de makro çekimler yapın. Ön tarafta da HDR destekli 32MP kamera var ve bu kamerayla 4K 30FPS videolar çekmek bile mümkün.

> Elon Musk Duyurdu: Tesla Taşınıyor! Ayrıca Starlink İçin De Yeni Duyuru Var