Geleceğin Mesleği Bakın Hangisi Olacak: Serdar Kuzuloğlu Açıkladı!

Geleceğin Mesleği Bakın Hangisi Olacak: Serdar Kuzuloğlu Açıkladı!

geleceğin mesleği
Google News Abone Ol

Serdar Kuzuloğlu geleceğin mesleği açıklaması yaptı ve son derece önemli tüyolar verdi. Peki geleceğin mesleği hangisi olacak? İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Gelecekte hangi iş kollarının çok büyük popülerlik kazanacağını bulmak ve buna göre yön belirlemek son derece önemli. Hepimiz daha iyi şartlarda yaşamak ve daha iyi bir hayat sürmek için fazlaca talep gören mesleklere yöneliyoruz. Bunlar arasında bazen Tıp yer alırken bazen de mühendislik veya psikoloji gibi alanlar bulunabiliyor.

Serdar Kuzuloğlu katıldığı bir programda oldukça önemli açıklamalara yer verdi. Gelecekte en fazla talep görecek mesleği açıklayan Kuzuloğlu, bunun gerekçelerinden de bahsetti. İlk başta YouTuberlar ile ilgili konuştu.

Geleceğin mesleği yeteri kadar uzmana sahip değil

Serdar Kuzuloğlu tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında geleceğin iş kolu hakkında ters köşe yaptığını söyleyebiliriz. Genel olarak yapay zeka veya diğer alanlar geleceğin mesleği olarak görülür. Fakat ona göre siber güvenlik geleceğin en önemli iş kolu olarak karşımıza çıkacak.

geleceğin mesleği

Gelecek 10-15 yılın en değerli iş kollarından bir tanesi olacağını söyleyen Serdar Kuzuloğlu, herkesin göz atmasında yarar olduğundan bahsetti. Özellikle de verileri korumanın büyük bir öneme sahip olduğu günümüz dünyasında, onun bu önerisi son derece mantıklı.

Sosyal medyanın ışıltılı dünyasına kanmayın uyarısı yaptı

Dışarıdan bakıldığında sosyal medya fenomenlerinin son derece ışıltılı bir hayat yaşadığı düşünülür. Fakat Serdar Kuzuloğlu, YouTube ve diğer platformların ışıltısına aldırış edilmemesi gerektiğini düşünüyor. Orasının geleceğin mesleği olduğu konusundaki şüphelerini de dile getirdi.

Kuzuloğlu için sosyal medya ve diğer platformlar er meydanı olarak görülebilir. Herkesin yalnız olduğu ve yalnız mücadele etmek zorunda kaldığını söyledi.

Siber güvenlik gerçekten de en büyük ihtiyaçlardan bir tanesi. Küresel çapta her yıl 1 milyonun üzerinde siber saldırı oluyor. Bunlardan korunamayan şirketler batma noktasına geliyor. Geleceğin mesleği siber güvenlik olur mu bilinmez ama ilerleyen yıllarda daha büyük tehlikelerin bizleri beklediği kesin. Peki sizce geleceğin iş kolu hangisi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bu Yıl Esnek Çalışma Modeli Yeni Standart Haline Gelecek! İşte araştırma sonuçları.

>> Microsoft Kaynak Kodları Hacklendi: Bütün Bilgisayarlar Tehlike Altında


CEVAP VER