Microsoft Kaynak Kodları Hacklendi: Bütün Bilgisayarlar Tehlike Altında

Microsoft Kaynak Kodları Hacklendi: Bütün Bilgisayarlar Tehlike Altında

Microsoft kaynak kodları hacklendi
Young hacker with tablet committing cyber crime in night city with double exposure of HUD cybersecurity interface. Data protection concept. Toned image
Google News Abone Ol

Gelen son detaylara göre bir korsan grubu tarafından Microsoft kaynak kodları hacklendi. Hadi gelin konu ile ilgili bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Microsoft genellikle güvenilir bir yazılım şirketi olarak biliniyor. Her ne kadar bazı hacker saldırılarına maruz kalsa bile yine de genel olarak kendisini korumayı başarıyor. Fakat bu seferki saldırı normalin çok daha üstünde oldu. Kaynak kod depolarına sızan bilgisayar korsanları, Microsoft şirketine zor zamanlar yaşatıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, bilgisayar korsanlarının birçok kaynak kod depolarına sızdığı anlaşılıyor. ABD ve buna benzer büyük devletlerin gizli sistemlerine sızabilen hackerlar için Microsoft çok zor bir hedef olmadı.

Büyük güvenlik önlemleri altında korunan Microsoft kaynak kodları hacklendi

Microsoft şirketinin kaynak kodları onları oluşturan mimari gibi düşünülebilir. Böyle bir hackleme işlemi firmanın bütün işletim sistemlerini adeta alt üst edebilir. Bunun farkında olan Microsoft, bugüne kadar kaynak kodlara gözü gibi baktı.

Microsoft kaynak kodları hacklendi

Siyah şapkalı hacker grubu tarafından yapılan siber saldırı ile birlikte, ne yazık ki son derece gizli bir şekilde korunan kaynak kodlar ele geçirildi. Konuyla alakalı bazı şüpheliler bulunsa bile yine de henüz net bir açıklama yapılmadı. Microsoft kaynak kodları hacklendi ve birçok kullanıcı bu durumdan tedirgin.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, genellikle çok fazla ayrıntıya sahip olmadıkları görülüyor. Yani Microsoft firması siber saldırganların hedefi oldu. Ancak şirket bunun nasıl yapıldığını henüz net olarak bilmiyor.

Birçok kişinin bilgisayarı tehlike altında

Firma tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, kaynak kodların ele geçirilmesi nedeniyle bilgisayarların büyük tehlike altına girdiği ifade ediliyor. Her ne kadar kullanıcıların böyle bir sorundan etkilenmediği ifade edilse bile yine de büyük tedirginlik devam ediyor.

Siber saldırganlar Microsoft kaynak kodları hackledi ve bunun çok fazla zararı olacak gibi görünüyor. Mesela herhangi birisi bu kodlar üzerinden bütün Microsoft Office uygulamalarını ücretsiz yapabilir. Hatta Bitcoin kazma işlemi bile gerçekleştirilebilir. Sizce Microsoft güvenilir bir şirket mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Microsoft Word ve Windows 10 Yazma Becerinizi Bakın Nasıl Geliştirecek

>> Veri ihlallerini ifşa eden işletmeler zarar görüyor mu?


CEVAP VER