Redmi Note 12T Pro Güçlü İşlemcisi İle Görüldü!

Redmi Note 12T Pro

Redmi Note 12T Pro modeli olduğu iddia edilen cihaz, MediaTek imzası taşıyan yonga seti ile karşımıza çıktı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi Note serisi modellerinin, performans odaklı güçlü akıllı telefonlar olduğunu biliyoruz. Özellikle ülkemizde söz konusu akıllı telefon serisinin sevilen cihazlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Redmi Note 11T serisi de yine uygun fiyatı ile karşımıza çıkıyordu. Ülkemizde satışa sunulmasa da Redmi’nin Note serisinin en güçlü modelleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Yakında tanıtılması beklenen Redmi Note 12T Pro modeli ise MediaTek imzası taşıyan Dimensity yonga seti ile görüldü. Güçlü işlemciden destek alan model hakkında çoğu ayrıntı sızdırıldı. İşte tüm bilinenler.

Redmi Note 12T Pro Güçlü İşlemcisi İle Görüldü!

23054RA19C model numarasına sahip bilinmeyen bir Xiaomi akıllı telefon, kıyaslama web sitesi Geekbench’te ortaya çıktı. Redmi Note 12T Pro olduğuna inanılıyor ancak henüz resmi bir onay yok. Listeye göre akıllı telefon, tek çekirdek testinde 1224 puan, çoklu çekirdek testinde ise 3921 puan aldı. Redmi Note 12T Pro Geekbench, Note 12T Pro’nun kutusundan Android 13 ile çıkacağını da ortaya koyuyor. İçeride, akıllı telefonun 2.0 GHz’de 4 çekirdekli, 3.0 GHz’de 3 çekirdekli ve 3.10 GHz’de 1 çekirdekli 2.0 GHz sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip olduğu söyleniyor.

Redmi Note 12T Pro

Anakartın kod adı, MediaTek imzası taşıyan Dimensity 8200-Ultra’nın kısaltması olan “Pearl” olabilir. Bu, yakın zamanda piyasaya sürülen Xiaomi CIVI 3’e güç veren aynı yonga setidir. Redmi Note 12T Pro’nun 12 GB RAM’e sahip olduğu ve 67W hızlı şarjı desteklediği söyleniyor. Telefonla ilgili daha fazla detay henüz bilinmiyor. Bununla birlikte, Redmi Note 11T Pro, Hindistan’da Redmi K50i olarak piyasaya sürüldü, bu nedenle halefi, Çin dışında Redmi K60i olarak piyasaya sürülebilir.

Fakat yeni modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Önümüzdeki haftalarda Redmi Note 12T Pro modelinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Redmi K60 Ultra Devasa Kamera İle Ortaya Çıktı!