Getir Süpermarket Hizmeti Vermeye Başlıyor: Her Yere Yayılabilir

Getir N11 hisse

Türkiye’nin en büyük çevrimiçi teslimat platformları içerisinde yer alan Getir süpermarket hizmeti vermeye başladı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Özellikle son dönemlerde çevrimiçi hızlı teslimat platformlarının sayısının çok hızlı bir şekilde artış gösterdiğini görüyoruz. Bu artış sadece Türkiye değil dünyanın tamamında gözle görülür hale geldi. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde çok hızlı bir gelişme yaşandığını görüyoruz.

Her ne kadar bu tür girişimler son derece başarılı görünse bile aslında büyük bir problemi beraberinde getiriyor. Bu problem ilk olarak Amsterdam içerisinde ortaya çıktı. Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda Hollanda’da Amsterdam şehir yönetiminin Getir depolarından şehrin estetiğini bozduğu için şikayetçi olduğu ifade edildi.

Getir süpermarket hizmeti başladı

Getir tarafından verilen çevrimiçi hızlı teslimat hizmeti yeni bir ivme kazandı. Artık Getir bir süpermarket işletmecisi olacak. Böylece şirket sadece çevrimiçi teslimat yapmayacak aynı zamanda bir süpermarket görevi görecek. Bunu yapmasının elbette bazı önemli nedenleri var.

Getir süpermarket hizmeti

Öncelikle süpermarketlerin bir bölümünün kapalı olacağını belirtelim. Bu bölümde çevrimiçi teslimat için depo oluşturulacak. Bu depo üzerinden Getir her yere hizmet vermeye çalışacak. Böylece şehrin estetiğini bozma gibi suçlamalar ile karşı karşıya kalmayacak. Yani süpermarketin bir bölümü depo olarak kullanılacak.

Yeni sistem her yere yayılabilir

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Getir’in bu dönüşümü her yere yaygınlaştırmak istediği görülüyor. Şirket çevrimiçi teslimat yapmaya devam ederken aynı zamanda süpermarket hizmeti verecek. Böylece iki farklı kazanç alanı oluşturmuş olacak.

Amsterdam içerisinde yer alan Getir süpermarket hizmeti tutarsa muhtemelen diğer şehirlerde de benzer uygulamalar yapılacak. Böylece yeni bir Getir hizmeti ile tanışmış olacağız. Peki siz bu yeni hizmet türü hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iOS 16 iPhone Cihazlarına Hangi Özellikleri Getirecek? İşte Beklenen Özellikler

>> Kripto Para Stratejileri Büyük Getiriler Sağlayabilir: Bunlara Mutlaka Dikkat Edin