iOS 16 iPhone Cihazlarına Hangi Özellikleri Getirecek? İşte Beklenen Özellikler

iOS 16 alacak iPhone

iOS 16 iPhone cihazlarına birçok yeni özellik getiriyor. Bu özelliklerin iPhone modellerinde çok büyük bir etki yaratması bekleniyor.

Herkes tarafından çok büyük bir merakla beklenen iOS 16 yakın bir zamanda Apple tarafından kullanıcılarla buluşturulacak. 6 Haziran 2022 tarihinde şirketin kendi resmi konferansında tanıtımı gerçekleşecek. Böylece iOS 16 ile ilk defa tanışmış olacağız.

Bu yeni işletim sistemi birçok özellik sunacak. Özelliklere baktığımızda adeta devrim niteliğinde olduğunu görüyoruz. Ayrıca bu yenilikler arasında önemli bir sürpriz var. Apple resmi konferansında iOS 16 ve artırılmış gerçeklik başlığı arasında ne tür bir bağlantı olacağı açıklanacak.

iOS 16 iPhone cihazlarına birçok yenilik getiriyor

iOS 16 ile birlikte gelecek olan bir diğer önemli özellik ise yeni Apple uygulamaları olacağı ifade ediliyor. Uyku takibi ve ilaç yönetim özelliği ile birlikte sağlık uygulamaları artık daha fazla iPhone cihazlarda yer alacak. Tüm bunlara ek olarak etkileşimli widget kullanılması amaçlanıyor.

iOS 16 iPhone cihazları

Yeni işletim sisteminin birçok işlevselleştirme özelliği kullanacağı tahmin ediliyor. Böylece hem daha işlevsel hem de daha özel uygulamalar kurulabilecek. Apple bu sayede tamamen kişisel bir cihaz oluşturmanıza yardım edecek. Zaten şirketin kendisini en çok ön plana çıkardığı detay bu.

Trafik kazası algılama ve acil durumlar için uydu desteği

Yeni işletim sistemi ile birlikte gelecek olan bir diğer özellik ise trafik kazalarını algılama ile ilgili olacak. iPhone ve Apple watch ivmeölçer gibi sensörler kullanılarak g kuvveti ölçümü gerçekleştirilecek. Eğer bu ölçümlerden olmaması gereken bir sonuç çıkarılırsa aracın kaza yaptığı belirlenecek.

Son olarak yeni işletim sisteminde acil durumlar için uydu desteği olacağı ifade ediliyor. Böylece mobil hat erişimi olmasa bile cihazlarla etkileşime girmek kolaylaşacak.

İlgili Haberler:

>> Yeni iOS 15.5 İndir: Yeni Güncelleme Birçok Yenilik Getiriyor

>> Android vs iOS Kullanım Oranı Belli Oldu: Hangi İşletim Sistemi Daha Fazla Kullanılıyor