Gmail Bildirimleri Geç Saatlerde Gelmeyecek: Yeni Güncelleme Geldi

Gmail hesaplarını ele geçirme

Gmail bildirimleri geç saatlerde kullanıcılara ulaşabiliyor. Bu tür durumlarda rahatsız edici durumlar ortaya çıkıyor. Yeni gelen bir güncelleme ile birlikte bu durum değişti.

Dünyanın en büyük e-posta servislerinden bir tanesi olan Gmail sinir bozucu özelliklerinden bir tanesine veda ediyor. Ne yazık ki istenmeyen zamanlarda e-posta bildirimi telefonlara gönderilebiliyor. Böyle zamanlarda işler can sıkıcı noktaya varıyor. Belki de ailenizle geçirdiğiniz değerli bir vakit Gmail mesajı yüzünden bozuluyor.

Google tarafından uygulanan yeni bir güncelleme ile birlikte iOS platformunda yer alan odak modu genişliyor. Artık bu odak modu Gmail bildirimleri ile ilgili de kullanılabilecek. Böylece istediğiniz zaman bu bildirimlerden uzak kalabileceksiniz. Hem ailenize hem de çevrenizdeki kişilere vakit ayırmanız kolaylaşacak.

Gmail bildirimleri geç saatlerde sizi rahatsız etmeyecek

Google tarafından iOS platformuna getirilen yenilikler ile birlikte artık Gmail çalışma saatlerine göre davranacak. Yani siz çalışma saatleri dışında eğer isterseniz bildirim almayacaksınız. Bu sayede gündelik hayatınızda veya aktivitelere zaman ayırmanız kolaylaşacak.

Gmail bildirimleri geç saatlerde

Apple tarafından iOS kullanıcıları için geliştirilen odak modu huzursuz eden bildirimleri engelliyor. Bu sadece Gmail ile sınırlı kalmayacak. Bütün uygulamalarda benzer değişiklikler yapılabiliyor. Özellikle son dönemlerde bildirimlerin çok fazla artması ve neredeyse her yerden e-posta veya bildirim gelmesi kullanıcıları rahatsız ediyordu.

Güncelleme büyük kolaylık sağlayacak

iOS cihazınızda odak modu açık olduğunda bildirim almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Google sohbet ve Gmail kişilerini belirlemeniz halinde sadece bu kişilerden mesaj alabilirsiniz. Ayrıca ekran süresini isterseniz sınırlama imkanınız olacak.

Bildirimler susturulduğunda bazı önemli mesajları kaçırmak istemiyorsanız opsiyonel ayarlar kullanmanız mümkün. Apple yeni geliştirdiği bu odak modu ile birlikte kullanıcıların istediği şekilde bildirimleri yönetmesini sağlıyor. Bunun Android işletim sisteminde de kullanılma ihtimali son derece yüksek. Peki siz gelen bu tür güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Gmail Tasarım Değişikliğine Gidiyor! Slack Benzeri Değişiklikler Kapıda

>> Giriş seviyesi akıllı telefonlar için Gmail Go yayınlandı!