Giriş seviyesi akıllı telefonlar için Gmail Go yayınlandı!

Google News Abone Ol

Google, giriş seviyesi telefonlar için çıkartmış olduğu Gmail Go, yayınlandı. Artık bütçe dostu telefonlar daha az zorlanacak. İşte detaylar.

Daha önceden Android Go Edition ile başlayan düşük bütçeli telefonlar için tasarlanan uygulamalardan biri daha tüm Android kullanıcıları tarafından indirilebilir hale geldi. 512 MB, 2GB RAM arası belleğe sahip olan Android cihazlarda sıkça kullanılan Go serisinde; Google Go, Google Asistan Go, Youtube Go, Google Haritalar Go, Gboard Go ve Files Go uygulamalar daha önce kullanıcılarına sunulmuştu. Bu uygulamalar sayesinde cihazların RAM belleği daha az sıkıştırılırken, aynı zamanda kasması, donması engelleniyordu. Gmail Go uygulaması da bugün itibarıyla tüm Android kullanıcıları için indirilebilir hale geldi. 

gmail git

Gmail Go uygulaması, Gmail uygulamasının hafifletilmiş versiyonudur. Yalnızca Gmail’in temel özelliklerini kullanmamızı sağlayan Gmail Go, asıl Gmail uygulamasından farklı olarak Meet butonunu da alt çubukta barındırmıyorBunun sebebi ise Meet uygulamasının henüz Gm­ail Go uygulamasına entegre edilmemiş olmasıdır. Giriş seviyesi telefonlardaki RAM belleğin sıkışmasını engellemek amacıyla uygulamadaki FPS değeri de fark edilebilir ölçüde düşmüş durumda. Bununla beraber giriş telefonları için tasarlandığından, dahili depolamada çok az yer kaplıyor. Giriş ekranına baktığımızda esas Gmail uygulamasına kıyasla daha az gölgelendirme yapıldığını görmek mümkün. 

Gmail Go Özellikleri: 

  • Daha akıllı bir gelen kutusu – Sosyal ve tanıtım içerikli e-postalar, zamanınız olduğunda ilgilenmeniz için düzenli şekilde kategorize edilir ve öncelikle arkadaşlarınız ile ailenizden gelen iletilere odaklanmanız sağlanır.
  • Daha az spam – Gm­ail Go, hesabınızın güvenliğini sağlamak ve karmaşıklığı önlemek için spam iletileri gelen kutunuza ulaşmadan engeller.
  • 15 GB ücretsiz depolama alanı – Yer açmak için ileti silmeniz gerekmez.
  • Birden fazla hesap desteği – Hem Gmail adresleri hem de Gmail dışı adresler (Outlook.com, Yahoo Mail veya diğer IMAP/POP e-posta) ayarlayabilirsiniz.

İlk çıktığında yalnızca Android Go Edition kullanıcıları için indirilebilir olan Gmail Go, bugün itibarıyla bütün Android kullanıcıları tarafından indirilebilir hale geldi. Siz de Google Play Store üzerinden Gm­ail Go uygulamasını indirebilirsiniz.  

İlgili Haberler

>> Google Camera Go, HDR ve gece modu özelliklerine sahip olacak!

>> Google Şifre Güvenliği Bakın Nasıl Sağlanacak!


CEVAP VER