Yeni Xiaomi 12 Serisi Yeni Bir Cihazla Geliyor: İşlemci Gücü Ateş Edecek

Yeni Xiaomi 12 serisi

Yeni Xiaomi 12 serisi, 12 Pro ve 12X modelleri ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Tüm bu cihazlar akıllı telefon pazarını sarsmayı başardı.

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Xiaomi ilginç modeller üretmeye devam ediyor. Kullanıcıların karşısına son derece dikkat çekici modeller ile çıkmayı başaran şirket bugünlerde yeni denemeler yapıyor. Son olarak Ultra modeli seriye katılmıştı.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda yeni bir akıllı telefon modelinin daha kullanıcılarla buluşacağı görülüyor. Bu model diğerlerinden biraz daha farklı olacak. Zaten Xiaomi yeni akıllı telefon serisi ile birlikte farklı modeller kullanacağının sinyallerini vermişti. Bu yeni akıllı telefon modellerinin işlemci gücü bakımından çok daha güçlü olması bekleniyor.

Yeni Xiaomi 12 serisi yolda

Çinli teknoloji devi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus yonga setini cihazlarda kullanacak. Yaz aylarında satışa sunulması beklenen bu cihazların çok yüksek işlemci performansı göstermesi bekleniyor. Böylece üst düzey akıllı telefon modelleri ile rekabeti kolaylaşacak.

Yeni Xiaomi 12 serisi

IMEI tabanında ortaya çıkan bu modellere baktığımızda 12S ve 12S Pro isimlerine sahip olacağını görüyoruz. Bu iki cihaz böylece önceki modellerin biraz daha geliştirilmiş hali olacak. Qualcomm yonga setlerinin en üst düzey işlemcilerinden bir tanesini kullanacak olan bu modellerin hem ekran geçiş hızları hem de uygulama kullanımı memnuniyet yaratacak diyebiliriz.

Xiaomi yeni modellerle geliyor

Xiaomi Mix Fold 2 modelleri yakında kullanıcılarla buluşacak. Katlanabilir telefonun 8 inç yüksek tazeleme hızına sahip olacağı söyleniyor. Katlanabilir akıllı telefon modellerini geliştirmeye çalışan Çinli teknoloji devi böylece kullanıcı sayısını artıracak.

Tüm bunlara ek olarak şirketin mevcut savaş hali nedeniyle 10 milyon civarında olan sevkiyat oranını düşüreceği tahmin ediliyor. Yaklaşık olarak 7 milyon civarında sevkiyat yapılacak. Peki sizce Xiaomi daha başka hangi akıllı telefon modellerine yer vermeli? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Elektrikli Otomobil Yolda: Patent Bilgileri Sızdırıldı!

>> Xiaomi 12 Lite Orta Segmentin Kralı Olmaya Geliyor!