God of War PC Versiyonu ve Pek Çok Sony Oyunu Yolda


God of War PC versiyonu pek çok oyuncuyu heyecanlandırdı, ancak Nvidia’dan hemen açıklama geldi. Yine de, oyuncuların gözü kulağı Sony’de!

.

Sony, oyun dünyasının en önemli markalarından bir tanesi. Pek çok konsola ve pek çok “konsola özel” oyuna sahip. Yine de firma, yakın zamanda önemli oyunlarını PC platformuna da getirdi. Bu sayede daha fazla oyuncuya erişmeyi ve haliyle daha çok kazanç elde etmeyi hedefliyor.

Yakın zamana baktığımızda, Sony konsolları için hazırlanan Horizon Zero Dawn ve Days Gone gibi oyunların PC’ye de geldiğini görmüştük. Hatta firma, yine yakın zamanda gelen duyurular neticesinde, Uncharted IV: A Thief’s End ve Uncharted: The Lost Legacy’nin de remastered versiyonlarını PC için müjdelemişti.

Peki daha ne olabilir diye beklerken, bu kez de God of War sesleri yankılanmaya başladı!

Ighor July, bu yazılım geliştiricisi ve geçtiğimiz günlerde Nvidia’nın GeForce Now platformunda bir araştırma yapmış. Veri tabanına erişen geliştirici, burada “PC için duyurulabilecek” önemli oyun başlıklarına erişmiş. Bunlar arasında God of War 2018, GTA üçlemesinin remastered versiyonu ve Dark Souls gibi isimler var. Oyuncular, özellikle God of War PC versiyonu için büyük heyecan yaşadı.

God of War PC Versiyonu ve Pek Çok Sony Oyunu Yolda

Ve Nvidia da açıklama yapmakta gecikmedi…

Firma, veri tabanında yer alan oyun isimlerinin (Ya da oyunların), yalnızca test amaçlı olduğunu, herhangi bir PC versiyonu çalışması ya da resmi bir duyuru anlamını taşımadığını dile getirdi. Ardından da Reddit dahil pek çok platforma konu olan listenin kaldırıldığını, hiçbir kişisel veriye zarar gelmediğini de ekledi.

Yine de, “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” diye boşuna dememişler diyelim… Daha önce de God of War PC versiyonu için pek çok söylenti haber gelmişti. Sony, muhtemelen büyük markalarını yavaş yavaş PC’ye getirme taraftarı ve hazır Uncharted duyurusu gelmişken God of War için de aceleci davranmak istemiyor olabilir.

Kendi yorumumuzu belirtmemiz gerekirse, 2018 yılında çıkan oyun değil de, God of War serisinin ilk 3 oyununun yenilenmiş versiyonlarının PC’ye getirilmesi harika olurdu. Zira “Gerçek God of War” olarak ilk üç oyunu nitelendirebiliriz. Bildiğiniz gibi seri, şu an İskandinav mitolojisini işliyor.

> Epson Colorworks CW-C6000AE: Ürünleriniz için istediğiniz etiketleri basabilirsiniz


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here