God Of War Ragnarok, Satış Rekoru Kırdı!

God Of War Ragnarok, satış performansıyla Sony’nin yüzünü güldürdü. Kratos ve oğlunun yeni macerası, aynı zamanda Sony’nin en hızlı satılan birinci parti PS markası oldu.

God Of War Ragnarok, kısa süre önce PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyuncularının beğenisine sunulmuştu. İlk incelemeler itibarıyla olumlu yorumlar alan yapım, özellikle gelişmiş görsel kalitesi ve başarılı oyun mekanikleriyle adından söz ettiriyor.

PlayStation’ın resmi Twitter hesabında oyunla ilgili yeni bilgiler paylaşıldı ve Sony Santa Monica tarafından geliştirilen oyunun şimdiye kadar en hızlı satılan birinci parti PlayStation oyunu olduğu duyuruldu. God of War Ragnarok, satışa sunulduğu hafta itibarıyla 5,1 milyon adet satılarak rekor kırdı.

God Of War Ragnarok, Satış Rekoru Kırdı!

God of War Ragnarok rekor kırdı! Peki önceki rekor kime aitti?

Gamespot’ta yer verilen bilgilere göre önceki rekor, üç günde 4 milyon adet satılan The Last of Us: Part II’ye ait.

Daha önceki rekor ise, 3.3 milyon adetlik satış rakamıyla Marvel’s Spider-Man’e ait.
2018 yılında satışa sunulan God of War oyunu ise, ilk üç günlük dilimde 3.1 milyon adet satılmıştı. Yapım, daha sonra PC platformunda da boy göstermişti ve toplamda da 23 milyon adetlik satış rakamına erişmişti. Dolayısıyla Ragnarok’un bu rakamı geçebilmesi için daha çok yolu var.

Bu arada, Sony’nin henüz yeni GoW oyunuyla ilgili bir DLC planı bulunmuyor. Öte yandan, bu oyunun sonraki yıllarda PC platformuna gelme ihtimali olduğunu da belirtelim. Ama şunu da hatırlatalım. Sony, kendi platformlarına çıkardığı exclusive oyunları en az 1 yıl boyunca farklı bir platforma getirmeme kararı almıştı. Tabii buna live service kapsamındaki projeler dahil değil.

God of War Ragnarok, PlayStation 1 için geliştirilseydi nasıl görünürdü?

Evet, zaman zaman bu tip eğlenceli hayran yapımı videolarla karşılaşıyoruz. YouTube’daki Jackarte kanalı, bu soruya cevap niteliğinde, 40 saniye uzunluğunda bir video hazırladı. Hemen aşağıdaki video penceresi aracılığıyla izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

İlgili Haberler

>> Honor Earbuds 3i : ANC Özellikli, Uygun Fiyatlı Kulaklık