Google Asistan, Araba Park Etmenize de Yardım Edecek! Bakın Nasıl?

Yapay zeka insanları

Google Asistan, park yeri bulma ve ödeme yapma tarafında da size yardımcı olmak istiyor. İlk deneyimler için Amerika genelinde hizmetler başladı. Yakında diğer ülkelerde de benzer servislerin olması muhtemel.

Google Asistan, hem Android hem de iOS tarafında kullanabileceğiniz bir sanal asistan. Türkçe dil desteği de sunan bu servis, ihtiyacınız olan pek çok konuda size yardımcı olabiliyor. Ona hava durumunu sorabilir, trafiği öğrenmek isteyebilir ya da merak ettiğiniz bir maçın skoru hakkında danışabilirsiniz. Yetkililer, Google Asistan’ı daha da geliştirmek için çalışıyor ve yakında, arabanızı park ederken de siz yardımı olabilir. Zira şu an Amerika’da aktif olarak bu konu için yardımcı olabiliyor.

Google Asistan, Amerika 400’den fazla şehirde bulunan araba park alanı için ödeme yapmanıza yardımcı olabiliyor. Servis için bu noktada ParkMobile firması ile ortaklık gerçekleştirilmiş. Dahası da var.

Google Asistan, Araba Park Etmenize de Yardım Edecek! Bakın Nasıl?

Örneğin, https://parkmobile.io/locations/ sitesine gidiyorsunuz ve önce şehir, sonra da size en uygun park yerini buluyorsunuz. Hatta size uygun park yerini daha sonrası için rezerve de edebiliyorsunuz. Park lokasyonuna geldiğinizde ise, ödeme yapmanız için Google Asistan ve Google Pay servisi devreye giriyor. Bunları da sadece sesinizle, konuşarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Park yerinde ne kadar kalabilirsiniz, bir sonraki boşluk ne zaman oluşabilir ve toplam masraf ne kadar olabilir, bu gibi bilgileri de yine asistandan öğrenebiliyorsunuz.

Arabanız için park yeri bulmak ve park edebilmek için bazı bilgileri Google Asistan’a önceden vermeniz gerekiyor. Örneğin bulunduğunuz park bölgesi, arabanızın plaka bilgileri ve kredi kartı bilgileriniz. Bu sayede trafikteyseniz ya da yağmurlu bir günde araç kullanıyorsanız, “Eyvah, acaba park yeri bulabilir miyim?” gibi bir endişeye de gerek kalmayacaktır. Çünkü zaten önceden park yerinizi bulup rezerve de edebileceksiniz.

Güzel bir özelliğe benzediğini söylememiz gerekiyor. Umarız bu tarz hizmetler, yakın zamanda ülkemizde de kullanılmaya başlanır. Gerçi ülkemizde ciddi bir park yeri sorunu olduğunu da biliyoruz. Özellikle de İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde.

İlgili Haberler

>> Mobil Oyunculara Müjde! Call of Duty: Warzone Duyuruldu!