Tim Cook da Ukrayna’ya Desteğini Böyle Gösterdi

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı saldırı, şu an dünyanın en önemli gündem maddesi. Pek çok ülke ve buna bağlı olarak şirket, Rusya’ya yaptırım uyguluyor. Apple da bu şirketlerden. Hatta Apple CEO’su Tim Cook, tepkisini bir kez de sahnede, sunum yaparken gösterdi. İşte detaylar.

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni bir etkinlik gerçekleştirmiş ve burada yeni ürünlerini tanıtmıştı. Sunum için sahne alan Apple CEO’su Tim Cook da, bu esnada Ukrayna’ya desteğini bir kez daha göstermiş oldu. Zira Cook, mavi bir kazak giydi ve kolundaki Apple Watch akıllı saatinin kayışı da sarı renkteydi. Yani bu renkler, Ukrayna bayrağını simgeliyor. Yapılan yorumlarda, Cook’un destek için zeki bir hamle gerçekleştirdiği söylendi.

Tim Cook da Ukrayna'ya Desteğini Böyle Gösterdi

Apple, aynı zamanda bu ayın başlarında Rusya’da faaliyetlerini durdurma kararı alarak da Ukrayna’ya olan desteğini göstermişti. Rusya’da şu an iPhone ya da iPad gibi cihazlar satılmıyor, resmi servis desteği verilmiyor. Ek olarak Apple, Ukrayna’da Apple Maps’ın bir takım özelliklerini de kapattı ve bu sayede insanların kolay kolay takip edilebilmesinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Bitmedi, Apple Pay ödeme servisinin de Rusya’da limitli hale getirildiği ve çoğu özelliğinin kullanılamadığını ekleyelim.

Apple, iPhone SE 2022 ve daha birçok yeni modelini ilk kez görücüye çıkardı

8 Mart’ta özel bir etkinlik gerçekleştiren şirket, uzun süredir beklenen iPhone SE 2022 akıllı telefon modelini de tanıttı. Sunumunu Tim Cook ‘un gerçekleştirdiği bu ürün, 4.7 inç ekranı ve A15 Bionic işlemcisi sayesinde pek çok avantaj sunuyor.

SE 2022, piyasadaki 6 inç üzeri ekrana sahip telefonlarla kıyaslandığında, tek elde çok rahat kullanım sunabiliyor. Öte yandan işlemcisi sayesinde de şu an pazarın en güçlü telefonlarından bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Dün yaptığımız haberimizde, telefonun Geekbench performans testinde, tek çekirdekte iPhone 13 ile aynı puanı elde ettiğinden söz etmiştik. Çift çekirdek testinde ise, iPhone 13’ün biraz gerisinde kalıyor, ama bu tip ufak farkların son tüketici kullanımında fark edilir düzeyde olması beklenmiyor.

Ürün, 18 Mart itibarıyla ülkemizde ön satışa açılacak ve 25 Mart itibarıyla da satışta olacak. iPhone SE 2022’nin Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise, 10.999 TL.

İlgili Haberler

>> Mobil Oyunculara Müjde! Call of Duty: Warzone Duyuruldu!