Google Fitbit için düğmeye bastı!

Google Fitbit

Google Fitbit için çalışmalarına başladı. Teknoloji devi akıllı saat üreticisi Fitbit’i satın alacak gibi. Bu dedikodular hisseleri fırlattı!

Google’ı bünyesinde barındıran Alphabet, akıllı saat pazarında başarılı olmak için çalışmalarına başladı. Pixel 4 modellerinin tanıtıldığı etkinlikte akıllı saat tanıtmayan Google’ın, yepyeni planlarının olduğu ortaya çıktı. Söylentilere göre; Alphabet, akıllı saat üreticisi Fitbit’i bünyesine katmak için girişimlerde bulunuyor.

Bu dedikoduların ortaya çıkmasının ardından Alphabet’in hissesi yüzde 2 oranında Fitbit’in ise yüzde 27 oranında artarak 1.4 milyar dolar seviyesine çıktı.

Google Fitbit

Fitness ve sağlık odaklı akıllı saatler üreten Fitbit, Google için muhteşem bir fırsat gibi görünüyor. Apple Watch ile sağlık ve fitness alanında büyük atılımlar yapan Apple’ın karşısında duracak rakip maalesef ki yoktu.

Google da sıfırdan marka ve teknoloji oluşturup üretmek yerine hali hazırda popülaritesi olan bir firmayı satın alarak Apple’a rakip olmayı hedefliyor olabilir. Fitbit’in teknolojilerinin Android tabanlı WearOS ile buluşması ile Google, uzun süredir sessiz kaldığı akıllı saat pazarına bomba gibi geri dönüş yapabilir.

Google Fitbit

Fitbit, 2019’un üçüncü çeyrek finansal raporlarını 6 Kasım tarihinde açıklayacak. Eğer böyle bir satın alım gerçekleşirse muhtemelen bu duyuru 6 Kasım’dan sonra yapılacaktır. Son olarak henüz Alphabet’in (Google) Fitbit’i bünyesinde katmak için ne kadar bir ücret ödeyeceğinin bilinmediğini belirtelim.