LG ve Qualcomm geleceğin otomobilleri için el sıkıştı!

LG ve Qualcomm, geleceğin otomotiv bilgi ve eğlence platformunu oluşturmak için el sıkıştı. Peki, bu anlaşma ile neler sunulacak?

Qualcomm ve LG, LG’nin araç içi bilgi-eğlence sistemi olan webOS Auto‘yu daha da geliştirmek için birlikte çalışmayı planladığını duyurdu.

WebOS Auto ve Qualcomm Snapdragon Otomotiv Geliştirme Platformu‘nun (ADP) güçlü yönlerinden faydalanan şirketler, sürücüler ve yolcular için daha uygun bir araç içi deneyimi yaratmayı ve geliştirmeyi hedefliyor.

LG webOS Auto daha güçlü olacak!

LG webOS Auto, yeni nesil bağlı otomobiller için Linux destekli bir platform olarak biliniyor. LG’nin webOS Açık Kaynak Sürümü 2.0, kullanıcıların, webOS Auto’da yer alacak yenilikçi özelliklerden bazılarını deneyimlemelerini sağlıyor.

Mitsubishi elektrikli SUV konsepti ile karşımızda!

Sürümün açık kaynak kodu ve ilgili araçlar ve kılavuzlar ise buradan indirilebiliyor.

Snapdragon ADP, yapay zeka (AI) özellikleri, yüksek çözünürlüklü çoklu ekran yapılandırmaları ve ultra HD ortam akışı için gelişmiş grafiklerle desteklenen endüstri lideri bilgi-eğlence teknolojilerine sahip.

LG ve Qualcomm

Snapdragon ADP, yolcu ve arka koltuk eğlence (RSE) ekranları dahil, yüksek performanslı ve güç tasarruflu otomotiv kokpit platformlarının hızlı bir şekilde geliştirilmesi için kapsamlı bir donanım ve yazılım ortamı sağlamak üzere tasarlandı.