Google’ın İlk Katlanabilir Ekranlı Telefonu Geliyor mu?

Google, yakın zamanda ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonuyla boy gösterebilir. Cnet’teki bilgilere göre şirket, önümüzdeki yaz aylarını hedefliyor. Ürün, şirketin 10 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Google I/O etkinliğinde resmiyet kazanabilir! Hatta haziran ayında da satışa sunulabileceği konuşuluyor. İşte detaylar.

Google’ın ilk katlanabilir ekranlı telefonu yolda gibi. Tabii firmadan henüz bir açıklama yok, ama öte yandan söylenti boyutunda da olsa detaylar var.

Şirket, 10 Mayıs’ta gerçekleştireceği etkinliğinde Pixel Fold (Son ismi değil) telefonunu görücüye çıkarabilir. Üründe Tensor G2 çipsetinin kullanılacağı bildiriliyor. Renk seçenekleri tarafında da karbon ve porselen olmak üzere iki farklı seçenekten söz ediliyor.

Bir diğer bilgi de dahili depolama tarafında. Google, ilk etapta 256GB dahili depolamayı tercih edebilir. Daha sonra da daha yüksek seçenekler olabilir.

Google'dan İlk Katlanabilir Ekranlı Telefon Geliyor mu?
Katlanabilir ekranlı telefon için henüz bir görsel mevcut değil. Bu sebeple temsili görsel kullanıyoruz.

Google’ın ilk katlanabilir ekranlı telefonu Pixel Fold hakkında diğer detaylar…

Ürün, dış tarafta 5.79 inç, iç taraf açıldığında da 7.69 inç değerde ekranlarla gelebilir. Burada merak edilen konu, kat mekanizmasında ekran boşluğunun olup olmayacağı. Bildiğiniz gibi üreticiler, artık ekran kat izini ve kat boşluğunu ortadan kaldırmak için daha güncel menteşe sistemlerini tercih ediyor.

“Peki ya fiyat ne olur?” derseniz, bu konuda da bazı bilgiler var. Ürün, Samsung’un 1800 dolar fiyat etiketi bulunan Galaxy Z Fold 4’ünden biraz daha ucuz olabilir. Evet, uygun fiyat faktörü de göz önünde bulunduruluyor. En azından bu tip telefonların fiyatları göz önüne alındığında.

Bu modelden hariç olarak bir de Pixel 7A’dan söz ediliyor. Basit tabirle, tek ekranlı, uygun fiyatlı standart bir Android telefon beklentisi var. Bu ürünün de karbon, pamuk ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle satışa sunulması bekleniyor.

Katlanabilir ekranlı telefon pazarı büyüyor

Bu pazarda özellikle Samsung ve Huawei gibi üreticiler ön plana çıkıyor. Hatta son döneme baktığımızda, Samsung’un biraz daha vites yükselttiğini görebiliriz. Zira şirket, 2023 yılında bu tarz telefonlarından daha yüksek kârlar elde etme hedefinde.

Öte yandan pek çok Çinli üreticinin bu yönde çalışmalar yapması dikkatlerden kaçmıyor. Her yeni ürün, daha iyi menteşe sistemi ve daha iyi görüntüleme gibi detaylar tarafında kullanıcıları heyecanlandırıyor.

Ve evet, Google’ın rakiplerinden Apple’ın da katlanabilir ekranlı bir iPhone modeli üzerinde çalıştığı düşünülüyor. Tabii bu konuda Apple da henüz bir duyuru yapmış değil.

İlgili Haberler

>> Spotify HiFi Nedir? Müzik Severler İçin…