Google Meet Tartışma Odaları Özelliği Geliyor: Nasıl Kullanacağınızı Anlatıyoruz!

Google Meet Tartışma Odaları Özelliği Geliyor: Nasıl Kullanacağınızı Anlatıyoruz!

Google Meet tartışma odaları
Google News Abone Ol

Google Meet tartışma odaları henüz yeni tanıtılan video konferans hizmetleri arasında yer alıyor. Hadi gelin bu özelliğin detaylarını ve nasıl kullanacağınızı birlikte kontrol edelim.

Koronavirüs salgını ile birlikte video konferans özelliğine sahip uygulamaların sayısında adeta patlama yaşandı. Özellikle de Zoom gibi alternatifler; hem Microsoft şirketini hem de Google’ı deliye çevirdi. Neredeyse her gün Google ve Microsoft tarafından yeni özellikler açıklanıyor. Bu durum, esas olarak kullanıcıların işine yarıyor diyebiliriz. Mesela Google tarafından geliştirilen Meet uygulaması, bunun en net örneği. Uygulamaya neredeyse her hafta farklı bir özellik yükleniyor.

Google Meet tartışma odaları yeni özellikler kazanacak

İlk etapta G Suite Enterprise for Education kullanıcılarının tercihine açılan bu yeni özellik, 100 farklı tartışma odası kurulmasını sağlıyor. Böylece eğitimciler ve öğrenciler istediği gibi sınıf paylaşımı yapılacak. Sistemin de son derece basit olduğunu söylemek mümkün.

Google Meet tartışma odaları

Google ilk başlarda tüm insanları rastgele gruplara bölecek ve herkesin eşit şekilde odalara dağılması sağlanacak. Elbette burada herhangi bir ayrım yapılmayacak. Fakat Google Meet tartışma odaları içerisinde, çeşitli grup oluşturma özelliklerine de yer verilebilir. Mesela yaş veya diğer bazı kriterler burada değerlendirme konusu olabilir. Tek oturumda 100 tartışma odasının kurulabilmesi, çok fazla seçenek sunulmasını sağlayabilir.

Yöneticiler, kontrol etmek için gruplar içerisinde farklı yerler arasında da gezebilecek. Böylece çok daha geniş bir denetim sağlanmak isteniyor. Bu özelliğin en büyük kullanılma nedeni hiç şüphesiz Zoom ile rekabet edebilmek. Google Meet tartışma odaları gibi benzer özelliklere sahip bir sistem Zoom’da da var. Google şirketi, rekabette geri kalmamak için böyle bir yöntem deneyecek.

G Suite ve Google Workspace sürümleri, yine bu yıl içinde kullanıcılarla buluşacak. Platformun en büyük amaçlarından bir tanesi de Zoom gibi web oluşumlarını geçebilmek. Ancak bu tahmin edildiği kadar kolay olmayacak. Her ne kadar Zoom 50 farklı tartışma odası kurulmasına izin verse bile yine de yarışı önde götürmeye devam ediyor. Peki sizin favoriniz hangisi?

İlgili Haberler:

>> VMware Her Şeyi Uzaktan Yürüten Dijital Çalışma Alanı Çözümleri ile öne çıkıyor!

>> Zoom iki faktörlü doğrulama (2FA) özelliğini duyurdu


CEVAP VER