Google Mesajlar Güncellemesi Birçok Yeni Özellik Getirdi

Google mesajlar güncellemesi

Birçok kişi tarafından uzun süredir beklenen Google mesajlar güncellemesi sonunda kullanıcılarla buluştu. Uygulama yeni bazı özellikler kazandı.

Dünyanın en büyük teknoloji markaları içerisinde yer alan Google, Android kullanıcılarına mesajlar isimli bir uygulama sunuyor. Bu uygulama düzenli olarak çeşitli güncellemeler alıyor. Bu güncellemeler sayesinde ekosistemler gelişiyor. Mesela yeni güncelleme Android ile iOS ekosistemleri arasında bağ oluşmasını sağladı.

Bundan sonra Android kullanıcıları mesajlar uygulamasında yer alan emojileri kolaylıkla görebilecek. iPhone cihazlarından gönderilen tepkiler emoji şeklinde Android platformlarında gösterilecek. Bu sayede Android kullanıcıları ile iOS kullanıcıları arasında önemli bir köprü kurulmuş olacak.

Google mesajlar güncellemesi büyük kolaylık sağlayacak

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre iOS ve Android ekosistemleri artık birbirinden çok radikal bir şekilde ayrılmayacak. Son güncelleme içerisinde en çok dikkat çeken özellik her ne kadar iOS entegrasyonu olsa bile başka bazı yeni özellikler geldi.

Google mesajlar güncellemesi

Bundan sonra iPhone sahipleri tarafından gönderilecek olan videolar Google fotoğraflar üzerinden kullanıcılara sunulacak. Bu sayede mesajların MMS olarak değil de yüksek çözünürlüklü videolar şeklinde Android kullanıcılarına geçmesi sağlanacak. Sadece bu bile devrim niteliğinde bir özellik anlamına geliyor.

Mesajlar kategorilere göre ayrılabilecek

Bundan sonra Google mesajlar platformuna gelen içerikler kategorilerine göre ayrılabilecek. Alışverişlerde kullanılan tek seferlik şifreler veya diğer mesajlar istenildiği takdirde 24 saat içerisinde silinecek. Bu sayede kullanıcılar gereksiz yere hafızalarını doldurmayacak. Özellikle spam mesajlar kullanıcıları fazlasıyla rahatsız edebiliyor.

Uzun bir süredir açılmayan mesajlar için hatırlatma bildirimleri iletilecek. Böylece kullanıcılar önemli mesajları görmemişse hatırlatma oluşturulacak. Bu hatırlatma bildirimleri ile birlikte yanıtlanmayan mesaj kalmayacak. Şimdilik uygulamayı ingilizce kullanan kişiler yeni özelliklere ulaşabilecek. Bu özelliğin bütün kullanıcılara ulaşması için en az birkaç haftalık süreye ihtiyaç var. Peki sizce bu uygulamada hangi özellikler yenilenmeli? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Google Play Store 615 TL’lik Bedava Kampanya Başlattı

>> Google Asistan, Araba Park Etmenize de Yardım Edecek! Bakın Nasıl?